ADV
Wiadomości

Brzesko. Aktywne przejścia dla pieszych

W najbliższym czasie w Brzesku uruchomione zostaną cztery nowe, aktywne przejścia dla pieszych. Dwa z nich, aktualnie testowane, są już praktycznie gotowe – czekają jedynie na oficjalny odbiór i dopuszczenie ich do użytku. To drugie zlokalizowane  jest przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że są to zdające egzamin rozwiązania, znakomicie spełniające swoje zadania. Sprawdziło się wcześniejsze uruchomienie takiego przejścia na przykład przy Szkole Podstawowej nr 3.

– Nieprzypadkowo wybraliśmy miejsca o dużym natężeniu ruchu zarówno samochodów jak i pieszych. Stąd aż trzy lokalizacje przy szkołach. Mamy już okres jesienno-zimowy, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona, więc te aktywne przejścia zdecydowanie poprawią komfort  poruszania się po drogach. Wprawdzie teraz z uwagi na epidemię dzieci i młodzież szkolna pozostają w domach, ale przecież takie stan rzeczy nie będzie trwać w nieskończoność. Musimy myśleć o bezpieczeństwie naszych mieszkańców w każdej sytuacjimówi burmistrz Tomasz Latocha. Poza dwoma wspomnianymi nowe przejścia usytuowane będą przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku. Trwają prace nad ich uruchomieniem.

Aktywne przejście wyposażone jest w czujnik wykrywający zbliżającego się pieszego. W takiej sytuacji włącza się żółta migająca lampa wywołująca u kierowcy wzmożoną czujność. W ciemności uruchamiane jest dodatkowe oświetlenie oraz pulsujące punkty odblaskowe zamontowane w nawierzchni jezdni. Całość oświetlenia zasilana jest słoneczną energią.

brzesko.pl

blank

Podobne artykuły

One Comment

Back to top button