Wiadomości
Trending

Edward Czesak złożył rezygnację z funkcji członka Zarządu Województwa Małopolskiego

Jak poinformowało Radio Kraków członek Zarządu Województwa Małopolskiego Edward Czesak złożył rezygnacje z funkcji. Poinformował o tym podczas sesji sejmiku marszałek Małopolski Witold Kozłowski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z funkcji członka Zarządu Województwa Małopolskiego zrezygnował z powodów rodzinnych. Edward Czesak pełnił funkcję od października ubiegłego roku. Zastąpił wtedy na tym stanowisku Annę Pieczarkę, która zdobyła mandat poselski.

To kolejna głośna rezygnacja w ostatnim czasie. 5 listopada wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała w mediach społecznościowych o swojej rezygnacji z pełnienia funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Edward Czesak – sylwetka

Edward Czesak (ur. 22 lutego 1951 w Tarnowie) to polski polityk, samorządowiec, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 1998–2002 pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta i gminy Brzesko.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu tarnowskim liczbą 7529 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 17 944 głosy. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 18 787 głosów. Bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014, jednak mandat europosła VIII kadencji przypadł mu w 2015 po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta RP. W 2019 nie wystartował w kolejnych wyborach europejskich.

radiokrakow.pl / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast