ADV
Kultura

Nie żyje Jacek Polak. Ceniony gitarzysta i wokalista zmarł na koronawirusa / 9 listopada 2020 r.

Nie żyje mielecki gitarzysta Jacek Polak. Lider rockowego zespołu Mr. Pollack zmarł 9 listopada 2020 roku w szpitalu w Mielcu. Przyczyną śmierci było zakażenie wirusem covid-19.

Na początku lat 90. Jacek Polak był jednym z najlepszych polskich gitarzystów.

Muzycy kilkakrotnie gościli z koncertami w Brzesku – występując m.in. w restauracji Szyszkarnia.

„Z Wielkim smutkiem zawiadamiam znajomych, muzyków, przyjaciół, że dziś o 13.40 Jacek mój kochany brat odszedł z naszego świata. Dla mnie odszedł wspaniały muzyk, wirtuoz gitary, kompozytor, aranżer, skromny dobry Wielki Człowiek…” – napisał na Facebooku Grzegorz Polak.

Zespół Mr. Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założyli go dwaj bracia Jacek i Grzegorz Polakowie. Swą muzyczną edukację rozpoczęli w 7. roku życia od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego. Po udanych występach na Festiwalu w Jarocinie 1990 podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę QŃ. W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in ’93, występując z Jackiem Królikiem i Piotrem Żaczkiem. W 1995 firma GK podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta Manhattan-One w nagraniu, której wziął udział Grzegorz Skawiński. Następnie bracia współpracowali z angielskim zespołem Real Deal podróżując po świecie. Owocem tej współpracy był album z roku 2000 Air On 6 Strings zawierający przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki poważnej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rimski-Korsakow.

Zespół koncertował w USA m.in. w słynnym CBGB’s Club na Manhattanie, Niemczech, Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

foto: Bogusław Hajduk

IB / wikipedia

 

Galeria zdjęć – Koncert zespołu „Mr Pollack” w Restauracji Szyszkarnia 2017 r.

Opublikowany przez Restauracja Szyszkarnia Piątek, 10 marca 2017

blank

Podobne artykuły

Back to top button