ADV
Kultura

Brzesko. Betlejemski koncert kolęd / zdjęcia

W kościele Miłosierdzia Bożego odbył się finał konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku wspólnie ze szkołą w Betlejem.

Konkurs kolęd i pastorałek został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku już po raz ósmy. Tegoroczna edycja, choć ze względu na pandemię odbyła się online, miała wyjątkowy charakter, ponieważ do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie Sheperd’s High School z dzielnicy Beit Sahour w Betlejem.

– W szkole tej pracują nasi przyjaciele z Betlejem, z którymi udało się nam zrealizować już kilka wspólnych przedsięwzięć. Jakiś czas temu Mona i Yacoub gościli także w naszej parafii – wyjaśnia ks. Wojciech Werner, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Do udziału w konkursie kolęd „Z Brzeska do Betlejem i z Betlejem do Brzeska” zgłosili się przedszkolaki i uczniowie – indywidualnie, klasowo, zespołowo lub rodzinami. Nadesłano 42 filmy z Brzeska i 4 z Betlejem.

Występ laureatów i wręczenie nagród odbyły się w niedzielę 9 stycznia 2022 r. w brzeskim kościele pw. Miłosierdzia Bożego po Mszy św., którą koncelebrował m.in. kapłan z Indii. Widzowie koncertu mieli okazję posłuchać kolęd na żywo w wykonaniu uczniów i przedszkolaków z Brzeska, ale również online w wykonaniu młodzieży z Betlejem w języku, w którym dzisiaj mówi się w miejscu narodzenia Pana Jezusa.

Koncert poprowadził miejscowy proboszcz ks. Wojciech Werner, a nagrody za najpiękniejsze wykonania wręczyli Ewa Łupińska-Toroń, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, i ks. Marcin Minorczyk. Powędrują one także z Brzeska do Betlejem.

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny<==

BEATA MALEC-SUWARA /FOTO GOŚĆ

WYNIKI

Podobne artykuły

Back to top button