ADV
1
Kultura

Wystawa fotografii „Ziemia brzeska – inspiracje”

Wystawa „Ziemia brzeska – inspiracje” prezentuje fotografie wybrane spośród wielu zdjęć wykonanych na potrzeby „Przewodników po regionie”, które Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku publikuje na swojej stronie internetowej od 2019 roku. Do tej pory ukazały się przewodniki po Brzesku („Śladami Goetzów Okocimskich”, „Briegel – przeszłość i teraźniejszość”, „Zapraszamy na spacer po brzeskiej starówce”), okolicach Szczurowej („Nadwiślańskie dwory – historia, legendy, wielkie osobowości”, „Gmina Szczurowa – przewodnik po miejscach nieoczywistych”), gminie Dębno („Skarby gminy Dębno – od średniowiecza do współczesności”) oraz po ziemi czchowskiej („Alba Ecclesia – królewskie miasto zaprasza!”).

Wystawę można obejrzeć w holu na I piętro Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Brzesku.

Każda z fotografii przedstawia miejsce, które ma swój urok, swoją historię i wartość. Celem wystawy, jak również publikowanych przewodników, jest zainspirowanie do odkrywania ciekawych miejsc w najbliższej okolicy. To propozycje na podróże, które wcale nie muszą być dalekie i kosztowne, ale mimo tego mogą być interesujące.

Zdjęcia prezentowane na wystawie mają kilku autorów. Część z nich wykonał na potrzeby bibliotecznych przewodników Arthur Paley, brzeski fotograf. Zdjęcia z Iwkowej należą do Iwony Gryz, Zbigniewa Klimka i Weroniki Przepiórki, pasjonatów fotografii. Pozostałe pochodzą ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku i zostały wykonane dla zilustrowania publikacji internetowych. Autorką przewodników oraz wystawy jest Dorota Bieniek-Przepiórka.

PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button