ADV
EdukacjaWiadomości

Brzesko. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na wesoło / zdjęcia

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nauka poprzez zabawę jest dla nich doskonałą okazją przyswojenia wiedzy. Z takim zamysłem Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku już po raz kolejny przeprowadziła Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na wesoło. Każdej konkurencji przyglądali się policjanci z Brzeska czuwając nad prawidłowym wykonaniem zadania.

Galeria zdjęć <==

Ogromne emocje towarzyszyły przedszkolakom z gminy Brzesko, które 20 maja 2024 r. wzięły udział w Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na wesoło”. Do wspólnej zabawy, promującej bezpieczeństwo, najmłodszych uczestników ruchu drogowego zaprosiła dyrekcja i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy co roku uczestniczą w turnieju, przyglądali się i wspomagali najmłodszych w konkursowych zmaganiach.

Przedszkolaki musiały wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów i znaków drogowych biorąc udział m.in. w quzie, dopasowywaniu obrazków, układaniu domina, dopasowywaniu numerów alarmowych, pojazdów służb i osób ratujących życie lub zdrowie. Przedszkolaki zaskakiwały wiadomościami z zakresu ruchu drogowego. W zmaganiach turniejowych wzięło udział 9 grup. Każda z grup przybyła z przygotowanymi projektami znaków, które mogłyby w przyszłości powstać. Policjanci byli pod ogromnym wrażeniem wykonania tak pomysłowych znaków. Taka nauka przez zabawę jest dla dzieci najlepszą formą przyswajania wiedzy. W turnieju nie było wygranych i przegranych, wszyscy świetnie się spisali! Gratulujemy wszystkim przedszkolakom tak ogromnej wiedzy. Po zmaganiach turniejowych jury oceniło prace plastyczne w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Wspaniała zabawa zakończyła się wręczeniem dyplomów i nagród dla wszystkich.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button