ADV
Wiadomości

Brzesko / Bezpłatna komunikacja miejska i ograniczenie kursów

Od 17 marca 2020 r. brzeskie MPK wprowadza szereg zmian w swoim funkcjonowaniu – wszystko z powodu epidemii koronawirusa.

Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Brzesku z powodu zagrożenia epidemiologicznego, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pasażerów i ich rodzin a także kierowców, podjęło decyzję o wprowadzeniu od dnia 17 marca 2020 r. bezpłatnej komunikacji miejskiej aż do odwołania, celem ograniczenia bezpośredniego kontaktu w trakcie sprzedaży biletów.

Dodatkowo podjęto decyzję o zawieszeniu do odwołania kursów na wszystkich liniach autobusowych obsługiwanych przez MPK Brzesko w godzinach
od 9:00 do 14:00.

MPK Sp. z o.o. w Brzesku zawiadamia też o podjętych działaniach mających zapewnić czystość miejsc szczególnie narażonych na kontakt (m.in. wnętrze autobusu zwłaszcza poręczy, uchwytów u krzeseł oraz innych elementów dotykanych przez pasażerów), poprzez mycie pojazdu z użyciem środka dezynfekującego, po każdym zjeździe autobusu do zajezdni MPK.

– Za podjęte kroki oraz wszelkie utrudniania z tym związane przepraszamy, ale są one spowodowane dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z epidemią koronawirusa – wyjaśniają przedstawiciele MPK Brzesko.

Pasażerów uprasza się o korzystanie z komunikacji w sytuacjach szczególnych a także o stosowanie się do zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Podobne rozwiązania wdrożyło również bocheńskie Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. zdecydowało o uruchomieniu bezpłatnej komunikacji aby nie narażać kierowców.

MPK Brzesko

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Czyli jeżdżą a nie jeżdżą.Taki super pomysł jak pomóc rządu dla przedsiębiorstw.Niby pomaga a daje pracodawcy gwóźdź do trumny

Back to top button