ADV
Kultura

Brzesko / Biblioteki, domy kultury i basen – nieczynne z powodu koronawirusa / 12 marca 2020 r.

11 marca 2020 r. podczas środowej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem, wszystkie placówki kultury, w tym kina i muzea będą niedostępne. Celem decyzji jest ograniczenie rozprzestrzeniania się patogenu z Chin. Większość placówek kulturalnych, oświatowych i miejsc publicznych będzie nieczynne od 12 do 25 marca 2020 r. O ewentualnym przedłużeniu tego okresu z pewnością społeczeństwo zostanie poinformowane w odpowiednim czasie.

W najbliższych dniach, a może nawet tygodniach, życie społeczne i kulturalne może niemal całkowicie zaniknąć. Wszystko ze strachu przed koronawirusem. Dlatego warto zastanowić się w jaki sposób wykorzystać czas przymusowych „koronaferii”do własnego rozwoju – tak by nie zmarnować czasu wolnego który pojawił się w związku z zawieszeniem funkcjonowania placówek kulturalnych i oświatowych.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

W związku z decyzją sztabu kryzysowego z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego o czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego informujemy, że w tym terminie PiMBP w Brzesku wraz z filiami w Jadownikach, Mokrzyskach, Porębie Spytkowskiej, Szczepanowie i Okocimiu będą nieczynne dla czytelników. W tym terminie nie będą naliczane kary za przetrzymane egzemplarze, a także realizowane zamówienia składane przez katalog elektroniczny.

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku

11 marca wszystkie wydarzenia, koncerty, wykłady i zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury zostają tymczasowo ODWOŁANE.

Od 12 marca zamknięte będą również budynki RCKB, Muzeum Regionalnego i świetlice.

Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Obiekty BOSiR w Brzesku zamknięte do odwołania! W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wszystkie obiekty rekreacyjno – sportowe zarządzane przez BOSiR w Brzesku zostają zamknięte od 12 marca 2020 r. do odwołania. Wszystkie karnety i sportkarnety będą miały wydłużony termin ważności o liczbę dni w czasie, których obiekty będą nieczynne.

IB

Podobne artykuły

Back to top button