ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko. Czy miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych to dobre miejsce dla składowania śniegu?

Osoby niepełnosprawne mają pod górkę nie tylko ze względu na swoje problemy zdrowotne, ale także często ze względu na brak wyobraźni i empatii ze strony innych ludzi.

Dzisiaj na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy zdjęcie z ulicy Zielonej w Brzesku, gdzie ktoś potraktował miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych jako coś gorszego i zepchnął na nie śnieg z drogi i chodnika…

Czy tak wypada się zachowywać?

Ostatnie opady śniegu gdy rzeczywiście spadło sporo śniegu (szacunkowo około 30 cm śniegu) mogły spowodować utrudnienia na ciasnych uliczkach, ale czy to znaczy że w ten sposób powinno się wykorzystywać miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych?

– Przesyłam zdjęcie jak wyglądają w Brzesku miejsca dla osób niepełnosprawnych i to nie tylko to jedno na ulicy Zielonej (centrum), ale 90% wszystkich miejsc w mieście i okolicy. Myślę że warto o tym napisać – napisał w przesłanej informacji pan Przemysław.

Jedna z facebookowych brzeskich grup typu spotted nie podjęła się publikacji zdjęcia jakie przesłał pan Przemysław. To konsekwencja opublikowanego zdjęcia z nieodśnieżonymi chodnikami w Brzesku – po jego publikacji skontaktował się z nimi adwokat i poinformował o ewentualnych konsekwencjach prawnych…  Wolą nie ryzykować…

– Ja jestem po ciężkim wypadku, śpiączce, 17 operacjach i nie mam nogi… Proszę Mi wierzyć że się ich nie boję.. A będę walczył o równość dla niepełnosprawnych w naszym rejonie – dodaje pan Przemysław.

Foto: Przemysław – zdjęcie nadesłane

IB

Podobne artykuły

Back to top button