Wiadomości

Brzesko / Do szpitala zgłosiła się kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem / 25 lutego 2020 r.

AKTUALIZACJA:

W sprawie domniemanego zarażenia koronawirusem w Brzesku panuje spory szum medialnych. Jak się okazuje podejrzenie o zarażenie koronawirusem w Brzesku dotyczy kobiety, a nie mężczyzny.

Jak poinformowała stacja RDN: kobieta – mieszkanka powiatu brzeskiego – zgłosiła się do szpitala z gorączką. Innych symptomów choroby u niej nie zaobserwowano. Ponieważ jednak przed kilkoma dniami pacjentka wróciła z Włoch zapadła decyzja o przewiezieniu jej Krakowa. 

Równocześnie jak udało się nam dowiedzieć że źródeł zbliżonych do szpitalnych – był to niepotwierdzony alarm. 

Szkoda że służby prasowe takiej instytucji jak Szpital Powiatowy nie potrafią przygotować na czas jasnej i precyzyjnej informacji w sprawie dosyć istotnej że względu na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. 

Jak poinformowało Radio Kraków. We wtorek 25 lutego 2020 r. do brzeskiego szpitala powiatowego zgłosił się mężczyzna z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Zapadła decyzja, o przewiezieniu go karetką do placówki w Krakowie. Obecnie pacjent przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala im. Żeromskiego w Nowej Hucie, gdzie są przeprowadzane kolejne badania.

Wg oficjalnych informacji w Polsce około 20 osób przebywa na szpitalnej obserwacji, 14 objętych jest kwarantanną, a 681 jest w kontakcie z Państwową Stacją Sanitarną, ale na szczęście na razie u nikogo nie potwierdzono występowania tej choroby.

Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka (Azja a w szczególności Chiny) powinien obserwować swój stan zdrowia.

W przypadku pojawienia się symptomów takich jak:gorączka powyżej 38oC; kaszel; duszność – podróżny powinien skontaktować się z lekarzem, który poinstruuje go o dalszych działaniach.

Na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego można znaleźć poradnik jak postępować aby ograniczyć ryzyko choroby <==

Radio Kraków  /IB /Rdn.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast