Sport

Brzesko. Futsal / Jedziemy do Białegostoku!

AP CANPACK Okocimski w gronie 16 najlepszych zespołów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U17

Jedziemy do Białegostoku! Takie słowa można było usłyszeć po ostatnim gwizdku podczas meczu pomiędzy Stal Mielec z SMS Jarosław. Zakończył się on wygraną zawodników z Mielca 4:3. Właśnie taki rezultat wystarczył by zawodnicy Naszej Akademii mogli być w gronie 16 najlepszych zespołów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U17, które odbędą się właśnie w Białymstoku. Mimo to juniorzy młodsi zdołali wygrać swój ostatni mecz z Futsal Team Przeworski 3:2 udowadniając, że awans nie był kwestią przypadku oraz szczęścia.

Sobotnie eliminacje podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy zaczęli od spotkania z SMS Jarosław, który zakończył się wynikiem 2:2. Początek meczu w wykonaniu naszego zespołu był bardzo nerwowy. Zawodnicy nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanemu przeciwnikowi, który wykorzystał nasze błędy strzelając dwie bramki. Odmienny zespół zobaczyliśmy po zmianie stron. AP CANPACK Okocimski zaczął bardzo mądrze rozgrywać piłkę i stwarzał co raz to groźniejsze akcje. Po jednej z nich wpadła bramka kontaktowa, a decydującego gola na wagę remisu zdobyto z rzutu wolnego. Podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy mieli okazję na zdobycie zwycięskiej bramki jednak, zabrakło skuteczności.

Do drugiego meczu zawodnicy przystąpili już z chłodniejszą głową. Rezultatem było pokonanie Stal Mielec aż 4:2. Wynik ten stawiał zespół z Brzeska na bardzo dobrej pozycji. O awansie zadecydował mecz pomiędzy Stal Mielec, a SMS Jarosław. Mecz wygrali zawodnicy z Mielca. Nic dziwnego, że nasi zawodnicy mocno kibicowali Stali, a po końcowym gwizdku gratulowali im zwycięstwa ciesząc się jednocześnie z awansu do fazy finałowej.

Zawodnicy oraz trener nie dali za wygraną i w ostatnim meczu udowodnili, że wyjazd do Białegostoku należał się właśnie im. W tym meczu juniorzy młodsi musieli się zmierzyć z Futsal Team Przeworsk, który wygrał swoje dwa pierwsze spotkania. Nasi zawodnicy, bardzo poważnie podeszli do tych rozgrywek i pomimo utarty pierwszego gola szybko odrobili straty. Już chwilę później wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca spotkania.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi należą się gratulacje oraz słowa uznania za zaangażowanie i mocną wolę walki. Drużyna stoi przed wielką szansą zdobycia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U17. Warto dodać, że piłka halowa w Brzesku rośnie w siłę, gdyż jest to drugi finał w obecnych rozgrywkach futsalowych, w których udział weźmie AP CANPACK Okocimski Brzesko. Jak widać zawodnicy radzą sobie nie tylko na boiskach trawiastych, na których wywalczyli awans do Małopolskiej I ligi, ale również na hali zdobywając możliwość gry z najlepszymi zespołami z Polski.

Spotkania w wykonaniu AP CANPACK Okocimski:
SMS Jarosław – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:2 (2:1)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Stal Mielec 4:2 (2:2)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Futsal Team Przeworsk 3:2 (1:1)

Kadra:
Konrad Augustyn, Iwo Cichostępski, Wiktor Włodek, Michał Siudut, Dawid Poliszak, Piotr Pitaś, Igor Uryga, Marcel Kubala, Kliś Karol, Patryk Jawień, Hubert Smulski, Radosław Curyło, Kacper Ciuruś.

Trener: Arkadiusz Śliwa.

okocimski.com

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast