ADV
Kultura

Brzesko / Konkurs na własnoręcznie wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową i Ozdobę Choinkową

Zbliża się piękny czas świąt Bożego Narodzenia. Sposób obchodzenia świąt nie zmienia się od lat, chociaż w naszych domach dominują dekoracje kupione w sklepach, a wyprodukowane najczęściej w dalekich Chinach… Bożonarodzeniowe konkursy plastyczne to zachęta do tego by mieszkańcy wykorzystali własne umiejętności plastyczne do przygotowania dekoracji oraz obdarowania nimi bliskich.

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza dzieci i młodzież z terenu Gminy Brzesko do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą na własnoręcznie wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową i Ozdobę Choinkową. Celem konkursu jest zachowanie oraz przybliżenie polskich tradycji i obrzędów ludowych charakterystycznych dla świąt Bożego Narodzenia.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać samodzielnie szopkę bożenarodzeniową lub ozdobę choinkową w dowolnej formie oraz dowolnie wybraną techniką. Następnie należy zrobić zdjęcie wykonanej pracy i przesłać je na adres: szopkakonkurs@onet.pl do 12 grudnia 2020 r. Prace będą oceniane przez powołaną do tego komisję. Kryteria oceny to: oryginalność pomysłu, ogólne wrażenie artystyczne i estetyka pracy.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się po świętach Bożego Narodzenia. Z nagrodzonymi osobami organizatorzy skontaktują się drogą mailową. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. Zdjęcia nadesłanych prac zostaną opublikowane na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku: https://www.mok.brzesko.pl/ na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/mokbrzesko/ oraz w serwisie YouTube.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu w załączonym Regulaminie.

Konkurs_plastyczny_regulamin <==

 

MOK Brzesko / IB

 

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button