ADV
WiadomościWideo
Trending

Brzesko. Milczący protest na Placu Kazimierza – 31.10.2020 r. / zdjęcia / video

W sobotę 31 października 2020 r. o godzinie 16.30 w Brzesku odbył się kolejny protest przeciwko orzeczeniu trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Tym razem strajk kobiet miał inną formę niż w poniedziałek. Nie było skandowania haseł, nie było przemarszu przez miasto. W zgromadzeniu na Placu Kazimierza wzięło udział kilkadziesiąt osób stojących w kilkumetrowym odstępie od siebie.

Na banerach i tablicach pojawiły się hasła pro-choice oraz antyrzadowe znane z poprzedniego protestu – m.in m.in: „Wyp..ć”, „Myślę, czuję, decyduję!”, „Chcę mieć wybór!” „Wybór, nie zakaz”. Pojawiły się tez znicze, chryzantemy, a nawet symboliczny wieszak.

Policja nie interweniowała, ale protest zabezpieczało kilka patroli policji rozlokowanych w bocznych uliczkach wokół placu.

Przypomnijmy – Trybunał Konstytucyjny w ubiegłym tygodniu zajął się sprawą aborcji eugenicznej, czyli aborcji dopuszczalnej ze względu na ciężkie wady płodu. Protesty jakie wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego są formą sprzeciwu przeciwko tej decyzji.

VIDEO – zapis transmisji


IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button