ADV
Wiadomości

Brzesko. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Do obywatelskiego ujęcia doszło w czwartek (30.12.br.) tuż przed godziną 22:00 w pobliżu jednego z supermarketów w Brzesku. Dzięki obywatelskiej postawie czterech mieszkańców powiatu bocheńskiego zatrzymano nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialnemu 65-latkowi, który prowadził samochód m-ki Audi A4, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (30.12.br.) tuż przed godziną 22:00 dwie osoby podróżujące samochodem drogą krajową nr 95 zaczęły podejrzewać, że poruszający się przed nimi kierowca samochodu marki Audi A4 może być nietrzeźwy, o czym mógł świadczyć jego styl jazdy. Audi w pewnym momencie skręciło z drogi krajowej w jedną z ulic przy centrum handlowym, a następnie jechało pod prąd i jadąc „zygzakiem”, o mało nie najechało na zaparkowane w pobliżu pojazdy. Świadkowie tego zdarzenia, utrzymując cały czas kontakt wzrokowy, poprzedzającym pojazdem  zadzwonili po swoich znajomych, którzy przebywali w pobliżu i wspólnie postanowili sprawdzić, czy ich przypuszczenia okażą się prawdziwe. Kiedy kierujący Audi zatrzymał się w pobliżu jednego z supermarketów, jeden ze świadków pod pretekstem zapytania o zapalniczkę skłonił kierującego do otwarcia drzwi. Wtedy też poczuł od niego silną woń alkoholu. Bez chwili zawahania się poprosił tego kierującego o wyciągnięcie kluczyków, ze stacyjki chcąc udaremnić mu dalszą jazdę.  Kierujący wybiegł jednak z samochodu i zaczął oddalać się pieszo w kierunku sąsiadujących ulic.  Świadkowie powiadomili w międzyczasie telefonicznie o zdarzeniu Policję, a sami podjęli za tym mężczyzną pościg. Dyżurny z komendy w Brzesku skierował na miejsce patrole i dzięki uzyskanym od świadków informacjom zdołali oni zatrzymać zbiegłego kierującego. Funkcjonariusze poddali 65-letniego kierującego badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 2 promile.

Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat, wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

Na uznanie zasługuje zachowanie świadków, którzy zareagowali, widząc zagrożenie na drodze.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button