ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko / Od 26 października rusza remont nawierzchni na ul. Mickiewicza / Utrudnienia w ruchu

W poniedziałek 26 października 2020 r. o godz. 17.00 w Brzesku rozpocznie się remont nawierzchni jezdni DK75 w ciągu ul. Mickiewicza – od ronda do mostu na Uszwicy. Remontowany odcinek ma 395 metrów. W związku z prowadzonymi robotami drogowymi konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego, dlatego też kierowcy będą musieli się uzbroić w cierpliwość, lub ewentualnie wybrać objazd bocznymi drogami.

Zarządca drogi oraz wykonawca remontu proszą użytkowników drogi o wyrozumiałość i cierpliwość.  Kierowcy samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. mogą korzystać z objazdów drogami lokalnymi, co pozwoli ominąć remontowany odcinek.

Prace potrwają kilka dni i będą prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Utrudnienia będą występowały od godz. 17:00 do godzin porannych dnia następnego.

W zakresie robót znajdą się m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni oraz wykonanie nowych warstw bitumicznych: wiążącej i ścieralnej.

Natężenie ruchu na drodze krajowej nr 75 w Brzesku przekracza aktualnie ponad 17 tysięcy samochodów na dobę, a sama powierzchnia drogi szybko ulega uszkodzeniom ze względu na znaczny ruch samochodów ciężarowych. Niski stan jakości nawierzchni asfaltowej powoduje w efekcie również przyspieszone procesy niszczące na skutek m.in. przenikania wody penetrującej dolne warstwy konstrukcyjne jezdni.

Remont nawierzchni jezdni DK75 będzie realizowała firma ReDrog s.c.

Trasy objazdów dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. 

Od strony Krakowa 

https://goo.gl/maps/2bRTtEsHJDH6cGVu9

Od strony Tarnowa 

https://goo.gl/maps/Eohh7UeGGzz497N28

IB

MAPA – remontowany odcinek ul. Mickiewicza 

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button