SportWiadomościWideo
Trending

Brzesko. Pierwszy zespół Okocimskiego awansował do finału! / foto / video

Nie było niespodzianki w meczu 1/2 Finału Okręgowego Pucharu Polski, w którym drugi zespół podejmował swoich starszych kolegów z pierwszej drużyny. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną „jedynki”, która zwyciężyła wynikiem 2:0. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Jakub Ogar oraz wprowadzony w drugiej połowie Dominik Grochot.

Dzięki wygranej „Piwosze” awansowali do rundy Finałowej, w której zmierzą się z LKS Gromem Sufczyn, który na własnym stadionie zwyciężył po rzutach karnych z wyżej notowaną Rylovią Rylowa.

1/2 Finału Okręgowego Pucharu Polski
Okocimski II Brzesko – Okocimski Brzesko 0:2
Bramki: Jakub Ogar 16, Dominik Grochot 82.
Żółte kartki: Sebastian Pasek, Piotr Broszkiewicz – Michał Siudut.
Widzów: 150.
Sędzia: Seweryn Kozub.

Okocimski KS II: Karol Jurkiewicz – Patryk Gawor, Michał Zydroń, Szymon Kozieł (70′ Raul Kotarba), Brunon Turlej (83′ Kacper Maciejasz), Sebastian Pasek (70′ Kamil Marecik), Piotr Broszkiewicz, Igor Martyna (89′ Radosław Szewczyk), Karol Cieśla (83′ Hubert Wągroda), Arkadiusz Zuzia, Kacper Sowa.

Rezerwowi: Bartłomiej Martyka, Natan Toroń, Raul Kotarba, Hubert Wągroda, Radosław Szewczyk, Kamil Marecik, Mateusz Dziadowiec, Kacper Maciejasz.

Trener: Sebastian Klimczyk.
Kierownik drużyny: Rafał Zając.

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka – Piotr Pitaś (80′ Marcel Kubala), Jakub Mendel, Daniel Kaciczak, Piotr Czerwiński, Jakub Hebda (75′ Dominik Grochot), Konrad Kuliszewski (86′ Hubert Smulski), Oliwier Okas (60′ Michał Siudut), Jakub Ogar (80′ Maciej Węgrzyn), Chawkat Zakareya, Mateusz Cięciwa.

Rezerwowi: Jarosław Palej, Damian Boroń, Dominik Grochot, Marcel Kubala, Michał Siudut, Hubert Smulski, Maciej Węgrzyn.

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

Pierwszy zespół od samego początku meczu narzucił swój styl gry, co w dużej mierze przełożyło się na sytuacje podbramkowe. W pierwszej połowie podopieczni trenera Sebastiana Sępka wypracowali sobie bardzo sporo sytuacji, po których powinno paść kilka bramek. Mimo większych starań „jedynka” zdołał zdobyć swojego pierwszego gola dopiero w 16 minucie meczu. Akcję bramkową zapoczątkował Konrad Kuliszewski, który oddał strzał na bramkę Karola Jurkiewicza, ten z koli sparował piłkę na tyle niefortunnie, że dobiegł do niej Jakub Ogar, który nie miał już problemu w umieszczeniu futbolówki w siatce.

W 22 minucie „jedynka” powinna cieszyć się z drugiego gola, jednak tym razem ładną interwencją popisał się golkiper drużyny rezerw, który zdołał wybić z linii bramkowej strzał Konrada Kuliszewskiego. Dwie minuty później dyspozycję „Jura” sprawdzał Chawkat Zakareya, jednak i on nie zdołał wpisać się na listę strzelców, posyłając piłkę nad bramką. W 27 minucie drugi zespół Okocimskiego miał swój pierwszy stały fragment gry. Rzut rożny wykonywał Kacper Sowa, jednak po jego dośrodkowaniu nikt z jego kolegów nie zdołał zamknąć podania, które ostatecznie wybili zawodnicy „jedynki”.

W 30 minucie Jakub Ogar dostrzegł lepiej ustawionego w polu karnym Chawkata Zakareya, do którego próbował skierować futbolówkę. W ostatniej chwili piłkę zdołał jednak złapać Karol Jurkiewicz, który tym samym zapobiegł groźnej sytuacji podbramkowej. Popularny „Ogi” dał o sobie znać trzy minuty później, oddając mocny strzał, który obronił Karol Jurkiewicz. W tej samej minucie V-ligowiec przeprowadził jeszcze jedną akcję, którą próbował zakończyć Konrad Kuliszewski, jednak i jego próba nie dała pożądanego rezultatu.

W 39 minucie swoją okazję miał aktywny tego dnia Kacper Sowa, który próbował zaskoczyć Tomasza Jagiełkę strzał z dystansu, Piłka po jego uderzeniu przeleciała, jednak obok bramki. W 42 minucie Jakub Ogar zdołał przejąć piłkę jeszcze na połowie gospodarzy, po czym szybko odegrał ją do Konrada Kuliszewskiego, który posłał piłkę minimalnie obok słupka.

W samej końcówce „jedynka” próbowała podwyższyć wynik, jednak strzał Mateusza Cięciwy przeleciał nieznacznie obok bramki.

Początek drugiej połowy rozpoczął się identycznie jak pierwsza połowa, czyli od ataków zespołu prowadzonego przez trenera Sebastiana Sępka.Już w 49 minucie Mateusz Cięciwa zgrał futbolówkę do Daniela Kaciczaka, który w bardzo dobrej sytuacji strzeleckiej posłał piłkę obok bramki. W 55 minucie jedną z groźniejszych akcji w tym meczu przeprowadzili zawodnicy „dwójki”, a dokładnie Arkadiusz Zuzia, który idealnie zgrał piłkę do Kacpra Sowy. Młody zawodnik posłał jednak piłkę nieznacznie nad bramką Tomasza Jagiełki.

„Sówka” chwile później ponownie próbował swoich sił, jednak i tym razem piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do bramki. W 69 minucie przypomniał o sobie Brunon Turlej, który próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu, jednak piłkę pewnie zdołał złapać golkiper „jedynki”.

W 73 sfaulowany w okolicach pola karnego został Kacper Sowa. Poszkodowany sam postanowił wykonać stały fragment gry, decydując się na bezpośrednie uderzenie na bramkę. uderzenie mimo, że było bardzo mocne to minimalnie minęło światło bramki.

W 82 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się wprowadzony kilka minut wcześniej Dominik Grochot. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że piłka zatrzymała się w siatce bramki strzeżonej prze Karola Jurkiewicza, co oznaczało podwyższenie wyniku na 2:0. W końcówce honorową bramkę dla swojej drużyny próbował jeszcze zdobyć Kacper Sowa, który po podaniu Raula Kotarby posłał futbolówkę obok słupka.