ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pocisk artyleryjski z II wojny światowej znaleziony na placu budowy drogi

W środę (23.08) w miejscowości Szerzyny doszło na nagłego wstrzymania budowy drogi, ponieważ operator koparki zauważył przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce prowadzonych prac ziemnych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zadysponował policjantów z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Pirotechnicznego, którzy zabezpieczyli teren.

Ustalono, że odkopany przedmiot jest pociskiem artyleryjskim kalibru 75 mm i jest najprawdopodobniej pozostałością z czasów II wojny światowej. Wydobyty pocisk był pozbawiony zapalnika i materiału wybuchowego i w tym stanie nie zagrażał bezpieczeństwu osób.

Nasz region nadal obfituje w takie znaleziska, pozostałości po przemieszczających się liniach frontu na różnych etapach konfliktów zbrojnych, które trwały w XX wieku. Po wydobyciu z ziemi są zazwyczaj już mocno zanieczyszczone, skorodowane i trudne do identyfikacji. Prosimy o zachowanie ostrożności, w przypadku podejrzenia, że wydobyty z ziemi przedmiot może być pociskiem, elementem broni lub amunicji prosimy o zabezpieczenie miejsca przed dostępem osób postronnych i niezwłoczne powiadomienie policji.

policja.gov.pl

blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button