ADV
Wiadomości

Brzesko. Pożar hali przemysłowej Browaru Okocim – ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze z udziałem brzeskich policjantów

Na terenie hali zakładu Browar Okocim doszło do pożaru w hali przemysłowej. Pożar szybko się rozprzestrzenia, występuje duże zadymienie, trwa ewakuacja całego zakładu, trwają poszukiwania osoby, która podłożyła ogień – to scenariusz działań ratowniczo-gaśniczych zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Brzesku, w których udział wzięli też policjanci z Brzeska.

Wczoraj, 24 października br. ok. godz. 9.00 do straży pożarnej wpływa informacja o pożarze w magazynie materiałów i surowców w zakładzie Browar Okocim w Brzesku. Na miejsce dyżurny dysponuje od razu zastępy straży pożarnych. W pobliżu zakładu widoczne jest duże zadymienie. Większość pracowników opuściła budynek podczas ewakuacji. Wewnątrz obiektu pozostały jedynie osoby, które podczas ewakuacji zostały potrącone przez wózek widłowy. W międzyczasie ochrona zakładu zgłasza zadymienie w miejscu składowania palet w bliskiej odległości aparatowni amoniaku. Na miejscu pracują też policjanci, którzy po pierwszych ustaleniach na miejscu zdarzenia nie mają wątpliwości, że doszło do podpalenia. Funkcjonariusze zaczynają poszukiwania osoby, która jest odpowiedzialna za podłożenie ognia w dwóch różnych miejscach zakładu. Pożar rozprzestrzenia się na dalszą część hali składowania. Pożary zostają opanowane przez zastępy straży pożarnej. Policjanci zatrzymują mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia. Grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpiecza ślady i wykonuje oględziny na miejscu pożaru.

Jednym z priorytetowych celów podejmowanych ćwiczeń jest doskonalenie współdziałania służb ratunkowych podczas dużych akcji. Uczestnicy tych ćwiczeń w symulowanych warunkach mogą przede wszystkim sprawdzić swoje umiejętności i przygotowanie.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button