Wiadomości

Brzesko / Rozbity transport piwa / 19 lutego 2020 r.

W środę 19 lutego 2020 r. około godziny 4:45 na na odcinku drogi krajowej nr 94 pomiędzy zjazdem na szpital, a wyjazdem ze stacji benzynowej „Jaga” w Brzesku doszło do wywrócenia się samochodu ciężarowego. Kierowca ciężarówki z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, zjechał na lewą stronę, ściął znak na wysepce, po czym wjechał do rowu i uderzył w umocnioną skarpę. Ciężarówka wiozła ładunek piwa z Browaru Okocim. W efekcie zdarzenia zniszczona zasłała naczepa z której wysypał się ładunek w postaci puszek oraz skrzynek z piwem. Z pewnością nie był to miły widok dla miłośników chmielowego trunku…

 Ze względu na uszkodzenie zbiornika z paliwem strażacy musieli przepompować paliwo oraz usunąć jego resztki które rozlały się na jezdni. Akcja ratunkowa przebiegła sprawnie, a utrudnienia w ruchu były minimalne. Do zdarzenia została zadysponowana jednostka PSP Brzesko, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

– Ciężarówka w rowie/na skarpie na przeciwległym pasie. Znak na środku drogi był ścięty zaraz za przejściem dla pieszych. Przewoził piwko, widać skrzynki po prawej – relacjonuje Tommy Tommyz na facebookowej grupie „Gdzie stoją Brzesko i okolice”. 

Jak poinformowała naszą redakcję Ewelina Buda – rzecznik prasowy brzeskiej Policji – w zdarzeniu nikt nie został ranny. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

– Byłem pierwszy na miejscu wypadku i zawiadomiłem kogo trzeba. Kierowcy nic poważnego wtedy nic nie było, był tylko dosyć zszokowany. Koło 4:45 to się stało. Nie zasłabł ani nie zasnął, spokojnie, bo już widzę różne koncepcje – uzupełnia informację Kacper – jeden z kierowców który jako pierwszy był na miejscu zdarzenia.

foto: Tommy Tommyz (Gdzie stoją Brzesko i okolice)

IB / KPP Brzesko

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast