ADV
Wiadomości

Brzesko. Udana akcja krwiodawstwa w Komendzie Policji

W czwartek 21 września 2023 r. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku po raz kolejny zorganizował akcję krwiodawstwa.
Na liczne apele medialne spowodowane brakiem tego cennego daru jakim jest krew, odpowiedzieli mieszkańcy powiatu brzeskiego oraz funkcjonariusze, pracownicy cywilni i emeryci tutejszej jednostki jak też Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
Zarejestrowanych zostało 36 osób, zaś krew w łącznej ilości 13 950 ml udało się oddać 31 osobom.
Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim, którzy tak chętnie dzielą się jedynym w swoim rodzaju darem. Krew każdego dnia ratuje życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.
Akcja nie mogłaby się odbyć bez udziału profesjonalnej ekipy RCKiK Kraków, której składamy gorące podziękowania.
Za wsparcie i propagowanie idei krwiodawstwa serdeczne podziękowania należą się również Zarządowi Terenowemu NSZZ Policjantów przy KPP w Brzesku za ufundowanie słodkiego poczęstunku oraz partnerom akcji:
– Firmie kamieniarskiej Piotra Śledzia – AP STONE Kamieniarstwo – za ufundowanie posiłków regeneracyjnych dla dawców, właścicielom Gospodarstwa Rolnego KOWAL – za zdrowe mleczne napoje i przekąski
– firmom BrunoPCV  i NITUS Piotr Nowak – producentom i dystrybutorom szerokiego asortymentu wysokiej jakości stolarki aluminiowej i PVC w postaci okien, drzwi, rolet, segmentowych bram garażowych i przemysłowych, dzięki którym dawcy mogli otrzymać okolicznościowe gadżety i upominki „Oddając krew-ratujesz życie”.

 

 

Podobne artykuły

Back to top button