ADV
Sport

V Brzeska Dycha św. Jakuba / zdjęcia

Brzeska Dycha św. Jakuba z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem biegaczy. Dziś odbyła się piąta edycja tej imprezy.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <== 

– Brzeska Dycha św. Jakuba to bieg organizowany od czasu, kiedy zostało ustanowione sanktuarium św. Jakuba w naszym mieście.

To już piąte takie wydarzenie i lada dzień piąta rocznica.

Jest to ponadto jedna z wielu inicjatyw promujących nasze sanktuarium, ale też świetna okazja, by zaprawić się do wędrówki Drogą św. Jakuba – mówi ks. Józef Drabik, kustosz brzeskiego sanktuarium.

W tegorocznej edycji, czyli V Brzeskiej Dysze św. Jakuba, wzięło udział ok. pół tysiąca uczestników z wielu miejscowości diecezji tarnowskiej, Małopolski, Śląska czy z Warszawy. Biegły dzieci, całe rodziny, młodzież i dorośli w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Główny bieg liczył jak co roku 10 km i częściowo został wytyczony na szlaku Jakubowym. Nowością na trasie był bieg rodzinny i sztafeta lektorsko-ministrancka. Organizatorzy liczą na to, że te dwie propozycje rozwiną się w przyszłym roku jeszcze bardziej.

To nie jedyna „Jakubowa” inicjatywa organizowana w Brzesku. Sporym zainteresowaniem cieszy się również rodzinne pielgrzymowanie drogami św. Jakuba realizowane od kilku lat przez brzeskie sanktuarium. Uczestnikom udało się już przejść Via Regia. Teraz pielgrzymi wędrują etapami Beskidzką Drogą św. Jakuba. W ostatniej, wrześniowej pielgrzymce na trasie Wadowice – Rzyki wzięło udział 130 osób.

FOTO GOŚĆ

BEATA MALEC-SUWARA

Podobne artykuły

Back to top button