ADV
WiadomościWideo

Brzesko z nagrodą w konkursie „Świeć się z Energą” / zdjęcia / video

W czwartek 5 marca 2020 r. o godz. 10.00 w remizie OSP Szczepanów odbyło się przekazanie nagród w konkursie „Świeć się z Energą”. W Małopolsce to właśnie Brzesko okazało się bezkonkurencyjne i pokonało o wiele większe miasta – w tym wojewódzki Kraków czy też ponad 100 tysięczny Tarnów. W spotkaniu zorganizowanym w Szczepanowie uczestniczyli m.in.: Bartosz Purzyński z-ca dyrektora Departamentu Sprzedaży Energa Oświetlenie, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, radni miejscy, dyrektorka Wydziału Strategii i Rozwoju UM Brzesko Barbara Kuczek, sołtysi, przewodniczący osiedli oraz przedstawiciele stowarzyszeń.

Konkurs „Świeć się z Energą” organizowany jest w okresie Świąt Bożego Narodzenia, gdy niemal każde miasto w Polsce stroi się pięknie w liczne światełka, ciekawe iluminacje i efektowne dekoracje by szerzyć świąteczny nastrój wśród mieszkańców oraz gości. Głosując w świątecznym Plebiscycie Miast można było zdecydować, które miasta powinny otrzymać nagrody o łącznej wartości 200 000 zł z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

– Dziękuję wszystkim, którzy oddali swoje głosy na Brzesko, a Grupie Energa za ufundowanie cennych nagród. Otrzymany sprzęt AGD trafi m.in. bezpośrednio do potrzebujących osób, jadłodajni dla ubogich, ochotniczej straży pożarnej i koła gospodyń wiejskich – mówił podczas uroczystego przekazania burmistrz Tomasz Latocha.

W 11. edycji „Świeć Się z Energą” udział wzięło aż 175 miejscowości, które rywalizowały najpierw na etapie regionalnym. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Brzesko znalazło się w grupie piętnastu finalistów do których powędrował energooszczędny sprzęt o wartości 10 tys. zł. 

– Wspieranie społeczności lokalnych stanowi dla Grupy Energa element realizowanej przez koncern społecznej odpowiedzialności. W ramach akcji „Świeć się z Energą” umacniamy nasze więzi z mieszkańcami miast rozsianych po całej Polsce – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA.

Klasyfikacja Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”:

 1. Bielsko-Biała
 2. Zamość
 3. Rzeszów
 4. Bydgoszcz
 5. Września
 6. Starachowice
 7. Czersk
 8. Wschowa
 9. Łomża
 10. Świnoujście
 11. Giżycko
 12. Legnica
 13. Radom
 14. Brzesko
 15. Aleksandrów Łódzki
 16. Opole

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji – sklep.energa.pl.

Fot. Maciej Mazur

Back to top button