ADV
Wiadomości

Jadowniki / Nietrzeźwy kierowca wjechał w słup telefoniczny / 5 marca 2020 r.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 45-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup telefoniczny. Mężczyźnie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym grozi wysoka kara finansowa, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 5 marca br. około godziny 13.20 w miejscowości Jadowniki. 45-letni kierujący samochodem marki Hyundai zjechał na pobocze i uderzył w słup telefoniczny. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

To już kolejny przypadek w ostatnim czasie ujawnienia kierującego, który zdecydował się na jazdę po alkoholu. Pamiętajmy, że pijani kierowcy stanowią zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli jesteś świadkiem takiego nieodpowiedzialnego zachowania reaguj dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

foto – nadesłane przez czytelniczkę

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button