ADV
Wiadomości
Trending

Budynek wielofunkcyjny w Bielczy w modernizacji / zdjęcia

Trwają prace budowlane związane z modernizacją budynku wielofunkcyjnego w Bielczy. Na realizację zadania gmina Borzęcin pozyskała dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 2 w wysokości 90% wartości inwestycji. Koszt robót, zgodnie z zawartą umową, wynosi 1 milion 195 tysięcy 681,60 złotych. Wykonawcą modernizacji jest Firma EL-BUD Leszek Wójcik z Borzęcina.

Zakres inwestycji obejmuje m.in: przebudowę instalacji elektrycznej i oświetlenia, modernizację kotłowni wraz z wymianą pieca i zasobnika, wymianę urządzeń klimatyzacji budynku, wykonanie pomieszczenia chłodni, renowację parkietu w sali wielofunkcyjnej, malowanie pomieszczeń budynku, konserwację pokrycia dachowego, w tym: malowanie, wymianę rynien i rur spustowych, uzupełnienie obróbek blacharskich oraz renowację elewacji (uzupełnienie ubytków i malowanie elewacji).

– Realizacja planowanych prac nie tylko poprawi estetykę, ale w znaczny sposób wpłynie na funkcjonalność obiektu – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Ponadto w ostatnich dniach zakupiliśmy działkę przylegającą do kompleksu, co poprzez jej zagospodarowanie, pozwoli poszerzyć ofertę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców, przede wszystkim w zakresie organizowanych przez OSP i Świetlicę GOK w Bielczy wydarzeń – informuje.

Zakończenie robót zgodnie z zawartą umową planowane jest do dnia 5 lutego 2024 roku.

(tell)

Podobne artykuły

Back to top button