ADV
Powiat TarnowskiSport

Czas na ćwierćfinał!

Już w najbliższy czwartek Grupa Azoty Unia Tarnów rozegra spotkanie 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski. Rywalami tarnowian będzie Orlen Wisła Płock – drużyna typowana jako jeden z finalistów tegorocznej edycji rozgrywek.

Tarnowska Unia kontynuuje maraton spotkań – od 15 lutego rozegrali już 3 mecze, a przed nimi 2 kolejne jeszcze w tym tygodniu. Najbliższym będzie mecz pucharowy – do Tarnowa na ćwierćfinał PGNiG Pucharu Polski przyjedzie zespół Orlen Wisły Płock. Dla gospodarzy walka o półfinał będzie niezwykle trudna…

Dla tarnowian losowanie par kolejnych etapów pucharowych rozgrywek było do tej pory bardzo łaskawe – trafiali na zespoły z niższych klas rozgrywkowych. Tym razem karty odwróciły się i Grupa Azoty Unia Tarnów trafiła na przeciwnika z najwyższej półki. Nie oznacza to jednak, że podopieczni Patrika Liljestranda poddadzą się bez walki!

Występujący w roli gospodarza tarnowianie wspierani z trybun przez swoją fantastyczną publiczność z pewnością mają chęć na sprawienie sporej niespodzianki. Oczywiście szanse na awans do półfinału PGNiG Pucharu Polski nie są duże, ale musimy pamiętać, że jest to sport, w którym – jak przekonywaliśmy się już niejednokrotnie – wszystko jest możliwe!

Niełatwy terminarz mają także zawodnicy Orlen Wisły Płock – ich ligowe spotkania przeplatane są meczami w Lidze Europejskiej. Jeszcze dziś (wtorek) rozegrają domowy mecz z Tatranem Presov, później czekają ich 2 spotkania pod rząd z tarnowską Unią, a następnie rewanż z Tatranem. Dla tak klasowego zespołu napięty terminarz to jednak zdecydowanie mniejsze wyzwanie.

Choć faworyt czwartkowego spotkania jest oczywisty, to tarnowianie z pewnością zrobią wszystko, aby udowodnić, że przed własną, wspierającą ich publicznością stać ich na wiele!
Serdecznie zapraszamy do Areny Jaskółka już w najbliższy czwartek 24 lutego o godzinie 17:30! Bilety można kupić na stronie internetowej klubu. Osoby, które nie mogą pojawić się w hali zapraszamy na stronę sport.tvp.pl, gdzie dostępna będzie transmisja na żywo z wydarzenia.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button