ADV
1
Wiadomości
Trending

Czchowscy policjanci wraz ze strażakami dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą

Podczas letnich wakacji, jednym z priorytetów służb ratunkowych jest zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023” i „Bezpieczna Woda 2023”, 27 lipca 2023 r., czchowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku przy wykorzystaniu łodzi ratowniczej patrolowali rzekę Dunajec.

Galeria zdjęć / KPP Brzesko <==

Galeria zdjęć / PSP Brzesko <==

Działania te miały na celu pogłębienie współpracy na rzecz realizacji wspólnych patroli i zapewnienia bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

– Zakres ćwiczeń obejmował elementy teoretyczne i praktyczne m.in.: bezpieczeństwo i higienę służby podczas działań z zakresu ratownictwa wodnego, rozpoznanie i ocenę zagrożenia, niesienie pomocy osobom tonącym, w tym z wykorzystaniem technik ratowania i ewakuacji z brzegu, techniki poruszania się łodzią, poszukiwanie osób w zbiorniku wodnym oraz podejmowanie osób z akwenu wodnego – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Czchowscy policjanci regularnie patrolują brzegi rzeki Dunajec, dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. W trakcie pełnionej służby przy użyciu łodzi policjanci dokonali kontroli brzegów Dunajca i przylegającej infrastruktury.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na osoby, których bezpieczeństwo mogło być zagrożone, w tym osoby małoletnie. Policjanci niejednokrotnie rozmawiają z osobami wypoczywającymi nad wodą jak również z mieszkańcami przyrzecznych miejscowości o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, ostrzegają przed różnymi zagrożeniami oraz informują o sposobie ich unikania, a także radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

KPP Brzesko / PSP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button