ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Powiat Bocheński na targach turystycznych w Pszczynie / zdjęcia

W miniony weekend, na rynku w Pszczynie w województwie Śląskim pojawili się wystawcy prezentujący atrakcje krajoznawcze różnych regionów południa Polski oraz pogranicza polsko-słowackiego i polsko-czeskiego. Okazją do tego były plenerowe Targi Turystyczne „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wśród wystawców znalazł się również Powiat Bocheński.

Zespół Promocji z bocheńskiego starostwa zachęcał do odwiedzenia naszego regionu i poznania jego atrakcji. Szczególnie zapraszano na zbliżający się Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego.
Stoisko Powiatu Bocheńskiego ciszyło się ogromnym zainteresowaniem. Tysiące turystów, którzy odwiedzili pszczyński Rynek, mieli okazję otrzymać ulotki, foldery, mapy czy też przewodniki przedstawiające atrakcje turystyczno-krajoznawcze regionu bocheńszczyzny. Szczególną popularnością cieszyła się bocheńska sól oraz Krówki z OSM Bochnia.
Targi nie bez powodu odbyły się w Pszczynie. To śląskie miasto słynące z Zamku, parku zamkowego i pokazowej zagrody żubrów, w wakacyjne weekendy odwiedza kilkanaście tysięcy turystów. Głównie mieszkańców aglomeracji śląskiej, ale również mieszkańców województw ościennych, a także Czech i Słowacji. Jednocześnie w Pszczynie odbywał się Festiwal „Śląskie Miraże Art Fest”, mający na celu szeroko pojętą promocję kultury, sztuki i produktów regionalnych.

sp

Podobne artykuły

Back to top button