ADV
blank
KulturaWiadomości
Trending

Czekamy na Twoją poezję!

Do poniedziałku 24 czerwca br. można nadsyłać zestawy wierszy na ósmą edycję Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” oraz czwartą edycję „Małego Źródła”. Pomysłodawcą Konkursu i przewodniczącym jury jest Józef Baran. W komisji zasiadają także: Adam Ziemianin, Beata Paluch i Jadwiga Malina.

Organizatorami wydarzenia są niezmiennie: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Centrum Sztuki Mościce – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego.

W 7 dotychczasowych edycjach wystartowało ponad 1200 uczestników – Polaków mieszkających w kraju i poza nim. Zachęcamy wszystkich do zgłoszenia się do bieżącej edycji, a wcześniej odwiedzenia strony internetowej Konkursu: www.NagrodaZrodlo.pl  Tu znajdziecie Państwo Regulaminy obu przedsięwzięć i pojawiać się będą wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia – informuje Piotr Kania, dyrektor ośrodka kultury w Borzęcinie.

Informacje można znaleźć także na stronie www.csm.tarnow.pl a także w oficjalnym profilu społecznościowym Konkursu: https://www.facebook.com/nagrodazrodlo

Przypomnijmy, że idea konkursu wynika z potrzeby umacniania – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości. Ponadto jest też związana z istotnymi pytaniami: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości, na czym opiera się ten system.

Nadesłane utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Pod pojęciem „publikacji” rozumie się wydawnictwa zwarte (wydane drukiem książki, czasopisma oraz antologie wierszy). Każdy uczestnik Konkursu zobowiązany jest do wniesienia opłaty akredytacyjnej w wysokości 50 zł. Pula nagród w konkursach wynosi łącznie 12.200 zł.  Prace powinny zostać przesłane do dnia 24 czerwca 2024r.  Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi w dniu 4 października 2024r. podczas uroczystej gali w Centrum Sztuki Mościce. Więcej informacji w Regulaminach „Źródła” i „Małego Źródła”.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy Konkursu

blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button