Wiadomości
Trending

Cztery nowe zakażenia koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 3 października 2020 r.

O 4 osoby zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w okresie w sobotę 3 października 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła do 179osób. W komunikacie z sobotniego poranka sanepid poinformował nowych zakażeniach: 3 w Gminie Brzesko oraz 1 w Gminie Dębno.

W skali kraju liczba zakażeń ma tendencję silnie wzrostową i od 3 dni praktycznie nei spada poniżej 2000 nowych zakażeń. W sobotę 3 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2,367 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem – to największy przyrost dobowy zakażeń w Polsce od marca. Dodatkowo od 4 dni umiera przeciętnie po 30 i więcej osób – przez ostatnie 3 miesiące było to przeciętnie nie więcej jak 10-20 osób.

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim

Aktualnie w Powiecie Brzeskim jest 19 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 11 osób, a hospitalizacji zostało poddane 8 osób. Zmniejszyła się również liczba osób objętych kwarantanną – do 22.

W piątek 2 października 2020 r. w grupie Spotted Brzesko pojawiła się informacja o objęciu kwarantanną jednej z klas z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów.

#Spotter:
„ZSTIB Brzesko (Zielonka) klasa 1THG jest na kwarantannie z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów.”

Opublikowany przez Spotted: Brzesko Piątek, 2 października 2020

 

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 3 października 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 3 października 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 95,773 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 2,570 osoby. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 12 073 osób (w tym aktywnych 2 783). Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 219 osób – w tym 19 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 9 071 osób. W Powiecie Brzeskim 156 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 3 199 (poprzednia doba: 2 399 badań).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 3 października 2020 r.

Zakażonych – 179 osób
Izolacja – 11 osób
Hospitalizacja – 8 osób
Ozdrowieńcy – 156
Osoby w kwarantannie – 22
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 66
Gmina Szczurowa – 16
Gmina Dębno – 19
Gmina Borzęcin – 38
Gmina Gnojnik – 10
Gmina Iwkowa – 18
Gmina Czchów – 11

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Jeden komentarz

  1. Widziałem jaki covid mają w Brzesku, przed zapisem do lekarzy trzeba podpisać papier o podejrzeniu koroną wirusa a człowiek idzie po badania i wymagają to do wpisu. Chore

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast