ADV
Religia

Czy w maju będą Pierwsze Komunie Święte? / TGN

Czy w maju będą Pierwsze Komunie Święte? Światło na tę sprawę rzuca najnowszy komunikat tarnowskiej kurii.

Przed Wielkanocą na stronie Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ukazał się aktualny komunikat dotyczący tegorocznych uroczystości I Komunii Świętych. Po pierwsze żadne uroczystości pierwszokomunijne, niezależnie od wszystkiego, nie będą organizowane w kwietniu. Ich organizacja w maju czy później jest uzależniona od odwołania stanu edpidemii. Jeżeli zostanie zniesiony, to o organizacji będzie decydowała wola rodziców podjęta w porozumieniu z proboszczem.

Tekst komunikatu Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w sprawie tegorocznych uroczystości I Komunii Świętych:

W obecnej sytuacji epidemii w Polsce przynajmniej do Wielkanocy placówki edukacyjne pozostają zamknięte dla uczniów. Na czas obowiązywania tych obostrzeń nie będą organizowane żadne spotkania formacyjne oraz uroczystości związane z przystępowaniem dzieci po raz pierwszy do spowiedzi świętej i Eucharystii. Niezależnie od decyzji o ewentualnym odwołaniu stanu epidemii oraz otwarciu szkół, uroczystości pierwszokomunijne w miesiącu kwietniu nie będą organizowane.
Możliwość organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w maju i miesiącach późniejszych jest uwarunkowana od następujących czynników:

– Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany, uroczystości pierwszokomunijne nie będą organizowane;
– Jeżeli stan epidemii zostanie odwołany, a dzieci powrócą do szkół, decyzja o organizacji uroczystości pierwszokomunijnych będzie uzależniona od woli rodziców, w porozumieniu z proboszczem parafii. W takim przypadku należy zachować wszelkie środki ostrożności.

Decyzje rodziców o przystąpieniu ich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, poprzedzonej przystąpieniem do sakramentalnej spowiedzi świętej, powinny być w każdym przypadku dyktowane dobrem dzieci oraz powagą sakramentów świętych, stąd usilnie prosimy, aby nie warunkować udziału w uroczystościach innymi względami (np. rezerwacją lokali itp.)

W związku z tymczasowym zawieszeniem w parafiach wszelkich spotkań formacyjnych oraz ograniczonym kontaktem z katechetami, prosimy rodziców, aby podjęli z dziećmi indywidualną katechezę domową w oparciu o materiał wskazany przez katechetę lub proboszcza.

Tarnowski Gość Niedzielny / Grzegorz Brożek

Podobne artykuły

Back to top button