ADV
Wiadomości
Trending

Czyny nie słowa. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego z pomocą na granicy z Ukrainą

Czyny, nie słowa definiują kim jesteśmy. Zamiast popadać w panikę i wykupywać paliwo czy też papier toaletowy lub śledzić tylko w mediach to co dzieje się na Ukrainie wiele osób przechodzi do działania, by pomóc tym którzy potrzebują naszej pomocy.

Przykładem tego jest postawa wielu szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych czy też osób prywatnych. Podejmowanych jest szereg inicjatyw takich jak zbiórki darów, czy też pomoc w znalezieniu mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. Niektorzy – tak jak np. Łukasz Kornaś (człowiek orkiestra- przewodnik górski, piosenkarz i viceprezes OSP Przyborów w jednym) wyruszają na granice polsko-ukraińską by tam pomóc.

– Serce się kraje ale działamy. Dotarłem do przejścia w Medyce i do punktu recepcyjnego, gdzie lokowanie są uchodźcy. Oni nie mają dokąd jechać…

Najważniejsze to szukać mieszkań, choćby tymczasowych i tu ich zaopatrywać w potrzebne rzeczy. Póki co, zapasów jest sporo.

Przywiozłem rodzinę do Przemyśla i… poryczałem się jak bóbr, widząc spotkanie dzieci z ojcem pracującym w Polsce…

Myślałem, że takie rzeczy tylko w filmach będę oglądać… – napisał na swoim profilu facebookowym Łukasz Kornaś.

Dla Łukasza i wielu osób którego wspierają nie jest to jednorazowa akcja. W niedzielę jedzie ponownie na granice po uchodźców wojennych. Sprawę noclegów koordynuje jego żona – Aneta. Jeżeli chcecie pomóc i macie taką możliwość by zakwaterować uchodźców z Ukrainy skontaktujcie się z Anetą Kornaś za pośrednictwem facebooka <==.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma możliwość pomóc. Nie tylko dobrym słowem, ale i tez swoim działaniem – np. wspierając rzeczowo lub finansowo tych którzy ucierpieli w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę.

O tym jak i gdzie przekazać pomoc rzeczową pisaliśmy w materiale: Zbiórki darów dla Ukrainy. Lista miejsc z Powiatu Brzeskiego <==

 


foto: Łukasz Kornaś

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button