ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Dachowanie osobówki na drodze krajowej 73. Kierowca trafił do szpitala

Dachowanie małej osobówki na drodze krajowej 73 nad autostradą A4 tuż przed wjazdem do Tarnowa od strony Brzozówki. Kierowca trafił do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

Dzisiaj po godzinie 9 rano kierowcy zaalarmowali dyspozytora numeru alarmowego o dachowaniu osobówki na drodze krajowej 73 w Brzozówce tuż przed wjazdem do Tarnowa. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pierwszej pomocy, jak się okazało jedynie kierowcy samochodu, który w tym miejscu dachował. Droga krajowa 73 na kilkadziesiąt minut została całkowicie zamknięta. Ratownicy, którzy udzielali pierwszej pomocy kobiecie, przetransportowali ranną do tarnowskiego szpitala w stanie ogólnie dobrym, niezagrażającym życiu.

Policjanci ruchu drogowego ustalili przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Okazało się bowiem, że kobieta, jadąc od strony Lisiej Góry w kierunku Tarnowa, z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechała na lewą stronę, uderzyła w bariery energochłonne tak niefortunnie, że przewróciła swojego Volkswagena Polo na dach. Nikt inny nie uczestniczył w tej kraksie. Po ustawieniu pojazdu na kołach został on odholowany, a policjanci zabezpieczyli ślady z miejsca zdarzenia. Po przebadaniu przewiezionej do szpitala 64-letniej mieszkanki województwa podkarpackiego okazało się, że nie odniosła ona żadnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawczyni została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button