ADV
SportWiadomości
Trending

Ruszyły pierwsze prace remontowe stadionu miejskiego „Olimpia” / zdjęcia

Inwestycja realizowana jest za prawie 5 mln zł

Gmina przekazała plac budowy wykonawcy na wykonanie robót budowlanych w ramach kompleksowej modernizacji stadionu miejskiego w Wojnicz, przy którym działa klub sportowy LKS „Olimpia” Wojnicz. Ruszyły już pierwsze prace ziemno – wyburzeniowe, które dotyczą m.in. budowy nowej trybuny. Trwają również intensywne prace wewnątrz budynku socjalnego klubu.

Inwestycja realizowana jest za prawie 5 mln zł, z czego blisko 1,4 mln zł stanowi dofinansowanie programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Infrastruktury Sportowej 2020” finansowanego z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jej wykonawcą jest firma Lucyna Matyja „BUD-MAT” z siedzibą w Krynicy-Zdroju.

Na stadionie miejskim w Wojniczu wybudowana zostanie nowa trybuna, która będzie mogła pomieścić około pół tysiąca osób. Przebudowane zostanie boisko do piłki nożnej, którego płyta boiska zostanie oświetlona oraz wykonany zostanie automatyczny system nawadniania boiska. Gruntowny remont przejdzie także budynek klubowy „Olimpii Wojnicz”, w którym znajdują się szatnie i pomieszczenia socjalne oraz budynek, w którym znajdują się toalety. Wokół stadionu powstanie także bieżnia, skocznia do skoków w dal, boisko do siatkówki, nowe ogrodzenie oraz niezbędna infrastruktura techniczna.

Zgodnie z umową modernizacja stadionu miejskiego ma potrwać do końca lipca 2023 roku.

– Jestem przekonany, że ten obiekt stanie się kolejną wizytówką gminy i na stałe wpisze się w jej krajobraz. – mówi burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. – Obiekt będzie funkcjonalny, skrojony na miarę potrzeb mieszkańców, ale przede wszystkim nowoczesny z dobrym zapleczem technicznym niezbędnym do prowadzenia profesjonalnych rozgrywek sportowych. – dodaje.

ug

blank

Podobne artykuły

Back to top button