ADV
EdukacjaWiadomości

Dębno. Strażacy edukują najmłodszych/ zdjęcia

We wtorek 14 maja 2024 r. strażacy z OSP Dębno gościli i przekazywali wiedzę w swojej remizie przedszkolakom z Publicznego Przedszkola w Dębnie.

Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Wszystkie dzieci były bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą już nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto ratownicy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie.

Następna część spotkania dla przedszkolaków oraz nauczycieli była okazją do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. Przedszkolakom przedstawiono strażaka w pełni przygotowanego do pracy w strefie zadymienia, a więc wyposażonego przede wszystkim w wywołujący największe zainteresowanie aparat ODO i sygnalizator bezruchu, a także wóz bojowy wraz z jego wyposażeniem.

– Dzieciom jeszcze raz pragniemy podziękować za pięknie laurki jakie otrzymaliśmy na koniec wizyty – czytamy na profilu strażaków z OSP Dębno.


OSP KSRG DĘBNO

Podobne artykuły

Back to top button