ADV
Religia
Trending

Dębno / W Parafii Św. Małgorzaty nagrywano płytę z kolędami / zdjęcia

W mijający weekend kościół parafialny pw. Św. Małgorzaty w Dębnie stał się na moment studiem nagraniowym, a w świątyni wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Na płycie która będzie efektem sesji nagraniowych znajdzie się 12 kolęd zaśpiewanych przez parafian i chór Vox Sanctae Margaritae z Dębna.

– Bardzo zależy nam na tym żeby uwiecznić na płycie nasz wspólny śpiew – będzie to wspaniała pamiątka.

Nie musicie się do niczego przygotować – wybraliśmy najbardziej znane polskie kolędy, które wykonujemy co roku.

Dzięki temu, że nagrywamy kolędy w listopadzie, już w tegoroczne święta Bożego Narodzenia każda zainteresowana osoba będzie mogła otrzymać wydaną płytę – czytamy na stronie parafii z Dębna.

Projekt realizuje studio nagraniowe Ars Sonora Studio. Płyta będzie zatytułowana „Parafia Św Małgorzaty w Dębnie śpiewa… kolędy”.

– Niezwykłość tej płyty polega na tym, że zaśpiewa na niej zarówno chór parafialny, jak i ogół wiernych! A wisienką na torcie jest towarzyszenie instrumentalne: organy, trąbka, obój i skrzypce.

Pomysłodawcą płyty i autorem aranżacji jest Paweł Grabczyński – dodaje Jakub Garbacz z Ars Sonora Studio.

Na okładce płyty umieszczony zostanie obraz kościoła św. Małgorzaty w Dębnie autorstwa Magdaleny Błaszkiewicz.

Nagrania są częścią projektu „Muzyczne dziedzictwo Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

IB

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button