TOPTOP
Religia
Trending

Dębno / W Parafii Św. Małgorzaty nagrywano płytę z kolędami / zdjęcia

W mijający weekend kościół parafialny pw. Św. Małgorzaty w Dębnie stał się na moment studiem nagraniowym, a w świątyni wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Na płycie która będzie efektem sesji nagraniowych znajdzie się 12 kolęd zaśpiewanych przez parafian i chór Vox Sanctae Margaritae z Dębna.

– Bardzo zależy nam na tym żeby uwiecznić na płycie nasz wspólny śpiew – będzie to wspaniała pamiątka.

Nie musicie się do niczego przygotować – wybraliśmy najbardziej znane polskie kolędy, które wykonujemy co roku.

Dzięki temu, że nagrywamy kolędy w listopadzie, już w tegoroczne święta Bożego Narodzenia każda zainteresowana osoba będzie mogła otrzymać wydaną płytę – czytamy na stronie parafii z Dębna.

Projekt realizuje studio nagraniowe Ars Sonora Studio. Płyta będzie zatytułowana „Parafia Św Małgorzaty w Dębnie śpiewa… kolędy”.

– Niezwykłość tej płyty polega na tym, że zaśpiewa na niej zarówno chór parafialny, jak i ogół wiernych! A wisienką na torcie jest towarzyszenie instrumentalne: organy, trąbka, obój i skrzypce.

Pomysłodawcą płyty i autorem aranżacji jest Paweł Grabczyński – dodaje Jakub Garbacz z Ars Sonora Studio.

Na okładce płyty umieszczony zostanie obraz kościoła św. Małgorzaty w Dębnie autorstwa Magdaleny Błaszkiewicz.

Nagrania są częścią projektu „Muzyczne dziedzictwo Parafii Św. Małgorzaty w Dębnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Dębno „Dębińskie Pasje”, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

IB

Galeria zdjęć

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast