ADV
Wiadomości
Trending

Deszcz, śnieg z deszczem i śnieg – już w weekend!

Pojawiają się pierwsze ostrzeżenia przed nadchodzącą zmianą pogody. W nocy z piątku na sobotę (9/10 grudnia 2022 r.) w Powiecie Brzeskim możemy spodziewać się opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Może to powodować duże utrudnienia na drogach. Dodatkowo w nocy z soboty na niedzielę, oraz w niedzielę może intensywnie padać śnieg.

– Ostrzeżenie ważne jest od piątku od godziny 16 do soboty do godziny 8. Pierwsza strefa opadów pojawi się nad Małopolską już w piątek wieczorem i będzie się przemieszczać nad regionem przez całą noc.

We wschodnich i południowych częściach regionu (z wyłączeniem gór) będzie padał głównie deszcz i deszcz ze śniegiem. Na zachodzie i północy regionu możliwe opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Rejon Tarnowa będzie na granicy przewidywanego rodzaju opadu – dlatego sytuacja może zmieniać się dynamicznie.

Jeśli w rejonie Tarnowa będą występowały opady śniegu to pokrywa śnieżna rano w sobotę może wynosić ok. 5 cm (lokalnie 7-10 cm) – czytamy na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.

W niedzielę możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu.

– Natomiast na noc z soboty na niedzielę i na niedzielę jest możliwe wydanie ostrzeżenia nawet III stopnia przed intensywnymi opadami śniegu (tu pokrywa śnieżna w niedzielę wieczorem może wynosić nawet powyżej 25-30 cm‼️) – sytuacja na niedzielę nadal jest dynamiczna i prognozy mogą ulec zmianie – zwłaszcza co do ilości śniegu.

Po przejściu tych niżów spodziewane jest znaczne ochłodzenie i całodobowy mróz – czytamy w dalszej części prognozy.


IB

Podobne artykuły

Back to top button