ADV
1
WiadomościWideo

Dezynfekcja miejsc publicznych, wiat przystankowych i ławek na terenie Gminy Brzesko

W czwartek 2 kwietnia 2020 r. strażacy ochotnicy z OSP w Jasieniu przeprowadzili dezynfekcję miejsc publicznych, wiat przystankowych i ławek na terenie Gminy Brzesko. W środki dezynfekcyjne zaopatrzył ich Urząd Miejski w Brzesku, natomiast oprysk przeprowadzili z wykorzystaniem agregatu spalinowego jaki znajduje się na wyposażeniu jednostki. To jedna z funkcji jakie mają tego typu urządzenia – w wielu przypadkach używane są do gaszenia pożarów traw.

Działania druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieniu w głównej mierze polegały na dezynfekcji miejsc publicznych, które są najczęściej uczęszczane przez ludzi. Strażacy prowadzili swoje działania wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Podobnie jak w  całym kraju strażacy bezinteresownie włączają się do walki z koronawirusem. Robią to w różny sposób – świadcząc nieodpłatnie prace na rzecz społeczności lokalnej, szyjąc maski czy też organizując zbiórki charytatywne na rzecz szpitala. Taką pomoc szczególnie docenia się w dzisiejszych trudnych chwilach.

Serdecznie dziękujemy!

 

IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button