ADV
Wiadomości

Powiat Brzeski / Już 21 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem / 3 kwietnia 2020 r.

W piątek 3 kwietnia 2020 r. w dwóch komunikatach podanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki o godzinie 10.53 oraz o godzinie 17.23 pojawiła się informacja, że badania laboratoryjne potwierdziły kolejne zakażenie na terenie Powiatu Brzeskiego – tym razem aż u siedmiu osób. Jeszcze wczoraj wieczorem było to 14 osób. Tak więc na chwilę obecną mamy 21 potwierdzonych zakażeń.

Tym samym Małopolski Urząd Wojewódzki  wycofał się z wczorajszej deklaracji o zmianie o sposobie przekazywania informacji nt liczby zachorowań i ewentualnych zgonów związanych z epidemią koronawirusa. 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 3266 przypadki zakażenia koronawirusem. Jest także 65 ofiar śmiertelnych. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 258 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi niestety 5. 

– Apeluję jeszcze raz do wszystkich, nie bagatelizujmy sytuacji, nie traćmy czujności — pozostańmy w domach – apelował w poniedziałek 30 marca 2020 r. minister Łukasz Szumowski.

O tym jak ważny jest ten apel dowodzi przypadek DPS w Bochni. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni podjął decyzję o objęciu kwarantanną 65 pensjonariuszy i 38 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bochni z jednego budynku. Z kolei w drugim budynku kwarantannie znajduje się 87 pensjonariuszy, oraz 49 osobowy zespół obsługi. Było  to spowodowane, otrzymaniem potwierdzonego wyniku dot. zakażenia jednego z podopiecznych, który został przewieziony do krakowskiego szpitala zakaźnego.

Warto docenić postawę pracowników – łącznie 31 spośród nich podjęło decyzję by pozostać z podopiecznymi!

 

Pisaliśmy o tym w artykule:Dom Pomocy Społecznej objęty kwarantanną <==

Co robić w sytuacji zagrożenia?

Osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w żadnym wypadku nie powinny się zgłaszać do lekarza rodzinnego ani do SOR-u!

W związku z powyższym apelujemy aby mimo ogromnego stresu nie narażać niepotrzebnie lekarzy i placówek służby zdrowia. Jeden chory pacjent może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni! Należy postępować zgodnie z wytycznymi i kontaktować się bezpośrednio ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzesku. We współpracy z nimi pacjent zostanie przetransportowany do specjalistycznego szpitala zakaźnego. 

Co więc powinny zrobić?

  • bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną PSSE w Brzesku
    ul. Okocimska 44 32-800 Brzesko tel: 14 686 12 70 / telefon alarmowy tel. 608 609 745
    email: brzesko@psse.malopolska.pl
  • zgłosić się do oddziału zakaźnego. Lista szpitalnych oddziałów chorób zakaźnych na terenie Małopolski znajduje się poniżej
  • zadzwonić na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590


IB / MUW / SPZOZ Brzesko

Podobne artykuły

One Comment

  1. Jeszcze pasowało by wiedzieć kto w jakiej firmie pracuje. Ludzie się boją i biorą masowo zwolnienia lekarskie

Back to top button