ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Drugi garaż remizy OSP Łukanowice po remoncie

Druhowie OSP Łukanowice doczekali się modernizacji drugiego z dwóch boksów garażowych znajdujących się w siedzibie jednostki. Wykonany remont pomoże w zdecydowanym stopniu zwiększyć efektywność ich działań.

Wyremontowany został drugi z dwóch boksów garażowych remizy OSP Łukanowice. Po modernizacji pierwszego pomieszczenia przyszła kolej na remont drugiego, który do użytku oddany został pod koniec ubiegłego roku. Inwestycja planowana był już od dłuższego czasu, z uwagi na bardzo złym stan techniczny pomieszczenia. Ze ścian odchodził tynk, posadzka była popękana, instalacja elektryczna była stara i nie spełniała standardów.

W celu utrzymania sprawności jednostki zmodernizowano całe pomieszczenie. Tak jak w przypadku remontu pierwszego garażu odnowione zostały ściany, sufit oraz podłoga, na której wykonano posadzkę żywiczną antypoślizgową.

Przeprowadzone prace to nie tylko lepsze warunki lokalowe druhów z Łukanowic, ale z pewnością także lepsza jakość ich pracy oraz utrzymanie gotowości bojowej. Wykonany remont pomoże w zdecydowanym stopniu zwiększyć efektywność działań strażaków, m. in. usprawni wyjazdy do akcji ratowniczych, co w konsekwencji umożliwi szybsze udzielenie pomocy poszkodowanym w wypadkach, które mają miejsce na terenie działania jednostki.

Koszt inwestycji to 23 985,00 zł.

wojnicz.pl

 

Podobne artykuły

Back to top button