ADV
Wiadomości
Trending

Duży ruch samolotów wojskowych nad regionem tarnowskim / 22 lutego 2022 r.

We wtorek 22 lutego 2022 r. w lokalnych grupach spotted oraz w grupach ratowniczych w regionie tarnowskim przetoczyła się dyskusja dotycząca znacznego ruchu samolotów jaki miał miejsce w godzinach popołudniowych. Samoloty przemieszczały się w pasie Bochnia, Brzesko, Tarnów z kierunku zachodniego. Niestety ze względu na niską podstawę chmur samoloty były niewidoczne. Dodatkowo sprawę skomplikował fakt, że samoloty były niewidoczne w popularnych serwisach umożliwiających śledzenie przelatujących samolotów. Oznacza to, że samoloty miały wyłączone transpondery ADS-B.

Automatic Dependent Surveillance-Broadcast ( ADS-B ) to technologia nadzoru, w której samolot określa swoją pozycję za pomocą nawigacji satelitarnej lub innych czujników i okresowo ją transmituje, umożliwiając śledzenie.

Natężenie hałasu pozwala się domyślać, że trasę pokonało kilkanaście samolotów transportowych poruszających się  na wysokości dużo niższej niż zazwyczaj poruszają się samoloty rejsowe w naszym rejonie. Ich celem było prawdopodobnie lotnisko w Jasionce.

Niemniej pojawiają się tez doniesienia o amerykańskich samolotach myśliwskich.

O wzmożonym ruchu wojskowych samolotów transportowych pisaliśmy w połowie lutego w materiale: Amerykańskie samoloty transportowe nad Brzeskiem <==

foto: (wikipedia / Air Force photo)

IB

Podobne artykuły

One Comment

  1. Ja kur.a nie rozumiem dlaczego udostępnianie takie info w sieci. Skóry były włączone transpondery to chyba nie chcieli żeby większość o nich wiedziała. Brawo nie ma to jak dodawać info militarne do sieci.

Back to top button