ADV
Wiadomości
Trending

Dwa nowe zakażenia – w Czchowie i Borzęcinie / 1 sierpnia 2020 r.

W sobotę 1 sierpnia 2020 r. w Powiecie Brzeskim  potwierdzono tym razem dwa przypadki koronawirusa. Aktualnie jest już 7 przypadków koronawirusa, z czego 6 aktywnych. Jeden pacjent z tej grupy zostań uznany za ozdrowieńca. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno – epidemiologiczną w Brzesku – tym razem zakażenia dotyczą Gminy Borzęcin oraz Gminy Czchów. Gmina Czchów stanowiła ewenement na mapie zakażeń w regionie – od marca do końca lipca nie potwierdzono tam ani jednego przypadku covid-19.

W ciągu ostatnich 30 dni odnotowano w Powiecie Brzeskim następujące przypadki zakażenia koronawirusem: 2 przypadki w Iwkowej (z 3 i 30 lipca), 2 przypadki z Brzeska (z 16 i 28 lipca), 1 przypadek z Gminy Gnojnik (z 25 lipca), 1 przypadek z Gminy Borzęcin (1 sierpnia), 1 przypadek z Gminy Czchów.

Liczba zakażonych zamiast spadać notuje kolejne rekordy. 1 sierpnia w skali kraju jest to rekordowe 658 osób, a znaczna ich część pochodzi z Małopolski aż 158 osób. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 1 sierpnia 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 1 sierpnia 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 46 346 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1 721 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 3 692 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 69 osób – w tym 5 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 1700 osób. W Powiecie Brzeskim 65 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 2 377 (poprzednia doba: 2 229 badania).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 1 sierpnia 2020 r.

Zakażonych – 75 osób 
Izolacja – 4 osób 
Hospitalizacja – 1
Ozdrowieńcy – 65
Osoby w kwarantannie – 116
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 32
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 9
Gmina Borzęcin – 12
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 9

Gmina Czchów – 1

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

2 Comments

  1. a co z odra bo juz od 6 miesiecy nie straszycie chyba wasz sponsor nie daje kasy 😇 teraz wirusy w modzie testem PCR ktorego sam wynalazca mowil by na coronovirusa nie robic . oh i ktory to szczep tego wirusa.
    Wszyscy niby zakazani OhD25 ponizej 10 ng/ml i kazdy z nich chorobw wspoltowarzyszaca

Back to top button