ADV
Religia
Trending

Dwóch kardynałów na uroczystościach odpustowych w Szczepanowie

Jeden ze Szwecji, drugi z Niemiec. Obaj będą uczestniczyć w tygodniowym odpuście ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

W sanktuarium św. Stanisława BM w Szczepanowie w niedzielę 7 maja 2023 r. rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci patrona diecezji i Polski. Do rodzinnej miejscowości świętego przybędzie wielu pielgrzymów, także z zagranicy.

– Wśród nich będzie kard. Anders Arborelius ze Szwecji, który odwiedzi nasze sanktuarium 7 maja i będzie celebrował Mszę św. w szczepanowskiej bazylice o godz. 11 – mówi ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz sanktuarium.

Z kolei 13 maja głównej uroczystości, procesji z Kaplicy Narodzenia do bazyliki i Mszy św. o godz. 10.15, będzie przewodniczył kard. Gerhard Muller z Niemiec

Tegorocznemu odpustowi towarzyszy motyw wdzięczności za kanonizację bp. Stanisława, która została dokonana 770 lat temu. Ponadto w tym roku mija 20. rocznica ogłoszenia kościoła pw. św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM bazyliką mniejszą przez papieża Jana Pawła II.

– Jednym z wydarzeń towarzyszących odpustowi będzie otwarcie izby pamięci bp. Jana Styrny, naszego rodaka, który był biskupem elbląskim, i zawsze wiernym czcicielem św. Stanisława – dodaje kustosz.

Szerzej na temat odpustu w Szczepanowie materiale:

Odpust w Szczepanowie – program / 7-14 maja 2023 r. <==

foto: GOŚĆ

TGN / KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

blank

Podobne artykuły

Back to top button