ADV
Wiadomości
Trending

Dwóch nowych policjantów w Komendzie Powiatowej w Brzesku. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się ślubowanie 49 nowych policjantów i uroczyste pożegnanie kilku odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy. Dzisiejsze ślubowanie to rezultat pierwszego przyjęcia w 2022 roku, które miało miejsce 7 marca 2022 r. Do garnizonu małopolskiego przyjęto 49 nowych policjantów, w tym 11 kobiet.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robertowi Strzeleckiemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię. Po przyjęciu meldunku rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, której gościem był doradca wojewody małopolskiego Krzysztof Durek.
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robert Strzelecki odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, każdemu z nich razem z doradcą Krzysztofem Durkiem wręczył policjantom legitymacje służbowe i pogratulował wyboru zawodu.
Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.
14 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 9 nowych funkcjonariuszy. 3 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie a 1 funkcjonariusz do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zyska 3 nowych policjantów. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych w Chrzanowie, w Oświęcimiu, w Wadowicach, w Krakowie, w Brzesku, w Nowym Targu, w Suchej Beskidzkiej, które zyskają po 2 policjantów. Do komend powiatowych w Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, w Limanowej, w Miechowie i w Zakopanem zostanie przydzielony 1 policjant.
Po części ceremonialnej głos zabrał insp. Robert Strzelecki.
– Gratuluję Wam podjętego wyboru i pomyślnego przejścia wielomiesięcznego, trudnego procesu doboru. Czeka Was ciężka służba, ale ciekawa i dająca ogromną satysfakcję w przyszłości. Przed Wami nauka w szkole policyjnej, poświęćcie ten czas na samokształcenie, naukę przepisów prawa, bierzcie przykład ze starszych kolegów, korzystajcie z ich doświadczenia – powiedział Komendant Strzelecki.
Życzę Wam powodzenia i sukcesów w służbie – podsumował.
Na zakończenie Komendant podziękował za przybycie wszystkim zaproszonym gościom. Przedstawicielom władz samorządowych, komendantom oraz członkom Związków Zawodowych.
Następnie głos zabrał doradca wojewody Krzysztof Durek.
– Przystępujecie do służby w czasach trudnych, korzystajcie z doświadczenia starszych kolegów, to bardzo pomaga w służbie. Życzę Wam, aby każdy z Was po latach zakończył służbę usatysfakcjonowany, spełniony zawodowo – powiedział Durek. Emerytom policyjnym życzę, aby lata doświadczenia zdobyte w policji zostały przez Was dobrze zapamiętane i żebyście odnaleźli swoje miejsce na policyjnej emeryturze – zakończył przemówienie doradca wojewody.
Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji – https://malopolska.policja.gov.pl/…/46,Rekrutacja-do…
Zachęcamy do składania podań.
Małopolska Policja

blank

Podobne artykuły

Back to top button