ADV
blank
WiadomościWideo
Trending

Pomoc humanitarna z Jurkowa dotarła do Kijowa

Druhowie z OSP Jurków oraz ich rodziny aktywnie pomagają uchodźcom z Ukrainy, napadniętej i niszczonej przez rosyjskie wojska decyzją psychopaty i mordercy z Kremla.

W czwartek rano 10 marca 2022 r. do Kijowa dotarła pomoc z Jurkowa. W tej chwili miasto nie jest mocno ostrzeliwane, ale ze względu na ograniczenia w transporcie i godzinę policyjną są duże braki w zaopatrzeniu. Sklepy są prawie puste, brakuje podstawowych produktów spożywczych oraz artykułów pierwszej potrzeby. Dostarczony ładunek zostanie rozdzielony osobom starszym, mamom z dziećmi i żołnierzom obrony terytorialnej.

– W ciągu kilku dni udało się zebrać i dostarczyć do ogarniętego wojną Kijowa bezcenną pomoc. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy, szczególnie firmie PAGEN oraz Bus Impero Międzynarodowy Przewóz Osób. To był pierwszy transport do Kijowa, ale wydaje się, że nie ostatni, dlatego być może już niedługo znowu zwrócimy się o pomoc czytamy na profilu OSP Jurków.

W remizie OSP w Jurkowie znalazło schronienie 6 kobiet i 11 dzieci z Dnipro we wschodniej Ukrainie. . Panie i ich dzieci zostały otoczone troskliwą opieką. Uchodźcy otrzymali zarówno pomoc finansową jak i rzeczową –  potrzebne ubrania, środki higieny, żywność. Do dyspozycji mają pokoje z własnymi łazienkami, kuchnię, dostęp do Internetu. Docelowo będzie ok. 24 osób. Panie z Ukrainy pakowały pomoc i podstawowe potrzebne produkty dla ich mężów, którzy zostali w Ukrainie by walczyć z rosyjskim okupantem o wolność swego kraju.

– Dziękujemy również za pomoc okazaną przebywającym w naszej remizie małym obywatelom Ukrainy i ich mamom – za przekazane zabawki oraz dary zebrane w Szkole Podstawowej w Jurkowie – dodają druhowie z OSP Jurków.


foto: OSP Jurków
OSP Jurków / IB / Antoni Orszulak

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button