ADV
Kultura
Trending

Dwudniowe pożegnanie wakacji w Dębnie / 4-5 września 2021 r.

Zapraszamy serdecznie na dwudniowe „Pożegnanie wakacji” w Gminie Dębno. Będzie to rodzinny festyn w najbliższą w sobotę i niedzielę odbywający się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie. Na przybyłych gości będzie czekać moc atrakcji. I tak, podczas dwóch dni wydarzenia, na nowej plenerowej scenie Dębińskiego Centrum Kultury odbędą się liczne występy i koncerty.

Sobota to przede wszystkim występ duetu Sylwii Pasek (wokal) i Łukasza Wełny (gitara) w dobrze znanych rockowych i popowych balladach. Później będzie zapewne coś dal młodszej publiczności. Od 20:00 na scenie usłyszymy muzykę klubową, radiową, disco, którą zaserwuje w dyskotekowym nurcie DJ Rafmix (Rafał Witkowski) znany polski DJ i prezenter radiowy RMF MAXX). Plenerowa dyskoteka będzie trwała do 23:00.

W niedzielę na scenie przed halą zaprezentują się młodzi wokaliści ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury. Początek muzycznego programu od godz. 17:00. Ok 19:00 pojawią się na scenie w sporej liczbie muzycy z Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów, by w energicznych folkowych brzmieniach bawić zgromadzonych Gości. Na finał wystąpi zespół Granda Squad, który oprócz koncertu, zapewni także oprawę muzyczną do zabawy tanecznej pod gołym niebem, która potrwa do godz. 22:00.

W czasie „Pożegnania wakacji” będą także zapewnione liczne darmowe atrakcji dla dzieci:
Dla najmłodszych, będą przygotowane animacje i stanowiska z kulą sferyczną, łucznicze, ze skaczącymi szczudłami, stanowisko z animatorami (malowanie buzi, baloniki, duże bańki, zabawy z chustą), plac zabaw dla maluszków (piankowe klocki XXL, mini basen z kulkami). Do tego gry i konkursy z nagrodami.
Przez dwa dni imprezy dla wszystkich dzieci będą dostępne darmowe dmuchańce a dla rodziców 😉 strefa relaksu.

Także w niedzielę, dla najmłodszych na scenie, o 16:00, zaprezentowany zostanie spektakl Domowego Teatru Lalek. Dodatkowo czyć i bawić w niedzielne popołudnie będą pokazy strażackie i Policji. Będą też stoiska rękodzielnicze oraz ze sztuką ludową.

Bogatą strefę gastronomiczną różnych smaków zapewnią Food Trucki (sobota i niedziela) oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Warkocz Tarłówny” z Dębna. Panie będą serwować, przygotowywać regionalne potrawy w ramach kulinarnych pokazów swoich reprezentacyjnych dań.

W niedzielę będzie także prezentował się Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej z ofertą dla dzieci i młodzieży. Będzie możliwość zapisów i zdobycia informacji o nowo tworzonym w Gminie Dębno ruchu harcerskim.

Podczas niedzielnego festynu, zostanie zorganizowany na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie, przez KGW „Warkocz Tarłówny”, punkt szczepień. Będzie można bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w ramach akcji #SzczepimySię z KGW w godz. 12:00 – 17:00. Podczas rejestracji potrzebny będzie wyłącznie dowód osobisty, a dla zaszczepionych organizatorzy przygotowali drobne upominki.

W niedzielę podczas pikniku prowadzona będzie także zbiórka, wspierająca leczenie i rehabilitację Pana Staszka Malca z Łoponia, który został dotkliwie pobity w marcu tego roku we Francji.

Organizatorzy: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury i KGW „Warkocz Tarłówny” zapraszają wszystkich w najbliższą sobotę (od 16:00) i niedzielę (od 15:00) pod Halę Widowiskowo – Sportową w Dębnie. Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

DCK

PLAKAT 

blank

Podobne artykuły

Back to top button