ADV
Wiadomości
Trending

„Dzban” wyrzucił szkło budowlane pod lasem w Kocieniu / zdjęcia

Znajdujący się z dala od domów niewielki las w Kocieniu na pograniczu Sterkowca, Wokowic i Szczepanowa wiele osób upatrzyło sobie  jako miejsce organizacji nielegalnych, dzikich wysypisk. To swego rodzaju tradycja w tym miejscu – można tam bowiem znaleźc ślady po wysypiskach nawet z lat 80-tych XX wieku. Nieco bardziej współcześnie co jakiś czas wyrzucane są tam opony, stare meble i odpady budowlane. O śmieciach wyrzucanych przez rowerzystów i kierowców – lepiej nawet nie wspominać.

Gdyby nie coroczna troska mieszkańców o sprzątanie tego miejsca – to rowy w lesie w Kocieniu swoim wyglądem przypominałyby niechlubne widoki jakie każdy dobrze zna…

– Kto dzbanem się urodził… Ten wyrzuca odpady pod las w Kocieniu…

Las w Kocieniu nie ma ewidentnie szczęścia. Przed kilku laty było głośno o ściekach z okolicznych wsi wylewanych przy drodze serwisowej. Teraz w tym miejscu można znaleźć kilkadziesiąt kilogramów szkła budowlanego które ktoś wyrzucił bo nie wiedział co z nimi ma zrobić… – czytamy na profilu wsi Sterkowiec.

Porządek jest tam, gdzie nie ma śmiecących, a nie tam gdzie wielu sprzątających – mówi jedno z popularnych porzekadeł.

Niestety głupich nie sieją. Zrobił to ktoś z mieszkańców wsi znajdujących się w pobliżu…

No cóż… Przyjdziemy w sobotę i to pozbieramy. Nam korona z głowy nie spadnie. Za to sprawca będzie jak był – wielkim dzbanem – podsumowuje jeden z wolontariuszy zaangażowanych w sprzątanie lasu w Kocieniu.

Już w najbliższą sobotę 9 marca 2024 r. organizowana jest akcja społecznego sprzątania rowów przy drodze powiatowej prowadzonej przez las. Można się do niej przyłączyć.

Wolontariusze ze Sterkowca i Wokowic posprzątają śmieci przy drodze powiatowej / 9 marca 2024 r. <==

Mieszkańcy zapraszają do wspólnego sprzątania i troski o ten zakątek na pograniczu trzech wsi.

sterkowiec.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button