ADV
Wiadomości
Trending

Dzien Babci i dziadka w Jastwii

W ubiegłą sobotę w Domu Strażaka w Jastwi odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka.

Galeria zdjęć <<<

Zebranych gości powitał sołtys wsi Tadeusz Hebda który podziękował za liczną obecność. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski który złożył wszystkim zgromadzonym babciom i dziadkom serdeczne życzenia oraz rozdał słodkie upominki.

Dzieci chcąc podziękować swoim bliskim za okazywaną miłość przygotowały program artystyczny, który był bogaty w piosenki i tańce. Wszyscy dziadkowie i babcie z dumą i wzruszeniem oglądali inscenizację.

Następnie wystąpiła solistka z ogniska muzycznego Dębińskiego Centrum Kultury Natalia Sumara, która zaśpiewała utwory takie jak: „”Miasteczko Cud”, „Radość najpiękniejszych lat” czy „Walc” z filmu „Noce i Dnie”.

Podczas wydarzenia obecni byli również funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej w Brzesku, którzy przestrzegali seniorów przed próbami oszustw i wyłudzeń.

Wśród gości nie zabrakło Radnego Gminy Dębno Wojciecha Hebdy oraz Proboszcza Parafii pw. Św. Małgorzaty w Dębnie Pawła Bobrowskiego który pobłogosławił wszystkich zgromadzonych i podziękował babciom i dziadkom za trud włożony w wychowywanie wnuków.

Ta piękna uroczystość pokazała jak ważna i owocna jest współpraca Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastwi oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Jastwianki”, które również przygotowały upominki dla zgromadzonych.

ug

 

Podobne artykuły

Back to top button