ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Pocisk artyleryjski w kompleksie leśnym

W ubiegłym tygodniu Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie powiadomiony przez pracowników Lasów Państwowych skierował do Żurowej policjantów nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia w kompleksie leśnym niewybuchu. Teren został przez mundurowych oznaczony, a policjanci zidentyfikowali znalezisko, jako niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej.

Pocisk artyleryjski kalibru 75 minimetrów znajdował się na polanie lasów w Żurowej bezpośrednio na ziemi. Powiadomiony został patrol saperski 21 Batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze przyjechali, zabezpieczyli niewybuch, sprawdzili przyległy teren wykluczając możliwość pozostawienia w tym miejscu innych pocisków, a następnie przetransportowali go i zneutralizowali na poligonie wojskowym.

Tarnowscy policjanci przypominają o konieczności w przypadku takiego nietypowego znaleziska powiadomić mundurowych i w żadnym wypadku nie przenosić znaleziska. Oznaczenie takie terenu pozwoli łatwo do niego trafić i wskazać go osobom, które będą w stanie ocenić zagrożenie.


Tarnowska Policja

Podobne artykuły

Back to top button