ADV
Kultura

Dzień Babci i Dziadka w Niedźwiedzy / zdjęcia

W Remizie Ochotniczej Staży Pożarnej w Niedźwiedzy odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka. Te dwa dni w roku to czas niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

Galeria zdjęć <==

Zebranych powitała Anna Mikosz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, która podziękowała za tak liczną obecność i zaprosiła do oglądania części artystycznej. Następnie Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, podziękował za zaproszenie i złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Dzieci chcąc podziękować za okazywaną miłość przygotowały występ, który rozpoczął się jasełkami, dostarczając obecnym refleksji na temat uniwersalnych wartości przyświecających każdemu chrześcijaninowi. Po przedstawieniu zaśpiewali finaliści konkursu kolęd i pastorałek oraz zespół „Niedźwiedzoki”. Program występów dzieci szkolnych klas: 0, I, II,III poprowadziła Przewodnicząca Samorządu uczniowskiego. Wszyscy dziadkowie i babcie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swój szacunek.

Głos zabrał również Zastępca Gminy Jacek Szklarz, który pogratulował dzieciom wspaniałego występu oraz w imieniu Wójta Gminy Dębno rozdał słodycze.

Wśród gości byli również Ksiądz Proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Niedźwiedzy Andrzej Wilk oraz Prezes Caritas Krystyna Miłkowska, wraz z Zastępcą Joanną Miłkowską-Sady i innymi członkiniami zrzeszenia: Marią Curyło, Wiktorią Niewola, Jolantą Malinowską, Józefą Więcław, Bożeną Baran, Moniką Dudek, Agnieszką Dudek, Małgorzatą Dubiel i Zuzanną Dubiel pomogły zrealizować to wydarzenie i przygotowały ciepły poczęstunek dla obecnych.

Ta piękna uroczystość pokazała jak ważna i owocna jest współpraca, a wszystko to dzięki Dyrekcji PSP im. Jana Dudka w Niedźwiedzy, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców, Uczniom, Caritas, Ochotniczej Straży Pożarnej i Sołectwu, którym dziękowała dyrektor Anna Mikosz.

Szczególne podziękowania nie ominęły Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego za przeprowadzone inwestycje w PSP w Niedźwiedzy.

Wszystkim Dziadkom i Babciom życzymy wszystkiego najlepszego, pociechy z wnuków i długich lat życia!

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button