ADV
Wiadomości
Trending

Dzień strażaka – 4 maja. Najlepsze życzenia dla strażaków

Święto strażaków i straży pożarnej, chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002 r., od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna. Również w Powiecie Brzeskim wiele gmin organizuje z tej okazji oficjalne uroczystości.

Święto jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom (zawodowym i ochotnikom) za ich niebezpieczną i ciężką pracę niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi.

Podczas oficjalnych, państwowych uroczystości najbardziej zasłużeni funkcjonariusze otrzymują nagrody i odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. W całym kraju odbywają się też mniej oficjalne, lokalne obchody tego święta, podczas których strażacy prezentują swoje umiejętności i sprzęt bojowy, rywalizują między sobą w zawodach oraz bawią się przy akompaniamencie strażackich orkiestr.

Od redakcji

Z okazji Święta Dnia Strażaka redakcja Informatora Brzeskiego życzy wszystkim Strażakom wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym. Składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie!

foto; Gmina Szczurowa fb

IB

Gmina Szczurowa / Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia św. Floriana – Patrona Strażaków

Podobne artykuły

Back to top button